REC PROFIL CONSTRUCT S.R.L.

Activă

4399 Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

REC PROFIL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 38905279) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Săcălaz Com. Săcălaz, TIMIŞ, înregistrată la 21 februarie 2018, cu activitatea principală „alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.” (CAEN 4399).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 32.509.411 lei, profit net de 6.029.170 lei, datorii de 15.503.106 lei, capitaluri proprii de 5.656.215 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
68.57%
Solvabilitate
25.02%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

32.509.411lei

Venituri totale

31.806.718lei

Rezultat net

6.029.170lei

Datorii

15.503.106lei

Capitaluri proprii

5.656.215lei

Capital de lucru

2.286.946lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

10.836.470lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000542354
Data înregistrării
21 februarie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT SĂCĂLAZ COM. SĂCĂLAZ, NR.690/B, CAMERA 1, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+463,7%
Profitul, față de anul trecut
+814,8%
Creștere anuală compusă
+66,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.02%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.15 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate18.55%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare68.57%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință463.66%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7820182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.820.513lei
I2Active circulante17.790.052lei
I3Stocuri2.685.375lei
I4Creanțe11.487.026lei
I5Casa și conturi la bănci3.617.651lei
I6Cheltuieli în avans494lei

Pasiv

I7Datorii15.503.106lei
I8Venituri în avans1.451.738lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.656.215lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă32.509.411lei
I14Venituri totale31.806.718lei
I15Cheltuieli totale24.911.086lei
I16Profit brut6.895.632lei
I18Profit net6.029.170lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă18,55%
Marjă brută21,21%
Rentabilitatea capitalurilor106,59%
Rentabilitatea activelor26,67%
Grad de îndatorare68,57%
Lichiditate curentă1,15
Cifră de afaceri pe salariat10,84 mil.lei
Fond de rulment2.286.946lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
463,66%
Creștere anuală compusă
66,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre REC PROFIL CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are REC PROFIL CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 32.509.411 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.029.170 lei.
REC PROFIL CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus REC PROFIL CONSTRUCT S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are REC PROFIL CONSTRUCT S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are REC PROFIL CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 15.503.106 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are REC PROFIL CONSTRUCT S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
REC PROFIL CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are REC PROFIL CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .