SUPERCOM SA

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

SUPERCOM SA (CUI 3884955) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 7 mai 1993, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 789.255.972 lei, profit net de 37.862.478 lei, datorii de 611.520.695 lei, capitaluri proprii de 210.719.307 lei, 3.300 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 58 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

58

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

58 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Istoricul rezultatelor
2 ani
Lichiditate
0.67 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

789.255.972lei

Venituri totale

793.545.374lei

Rezultat net

37.862.478lei

Datorii

611.520.695lei

Capitaluri proprii

210.719.307lei

Capital de lucru

-200.010.906lei

Salariați

3.300

Cifră de afaceri pe salariat

239.168lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1993010046401
Data înregistrării
7 mai 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. GHERGHITEI, NR.23C

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+22,8%
Profitul, față de anul trecut
+214,1%
Creștere anuală compusă
+12,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

58clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.01%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.67 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.8%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare75.49%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință22.79%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA58200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate398.600.242lei
I2Active circulante411.509.789lei
I3Stocuri83.873.231lei
I4Creanțe283.563.835lei
I5Casa și conturi la bănci44.072.223lei
I6Cheltuieli în avans14.162.611lei

Pasiv

I7Datorii611.520.695lei
I8Venituri în avans2.032.640lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri210.719.307lei
I11Capital subscris vărsat10.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă789.255.972lei
I14Venituri totale793.545.374lei
I15Cheltuieli totale747.790.336lei
I16Profit brut45.755.038lei
I18Profit net37.862.478lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3.300

Indicatori · 2025

Marjă netă4,8%
Marjă brută5,8%
Rentabilitatea capitalurilor17,97%
Rentabilitatea activelor4,67%
Grad de îndatorare75,49%
Lichiditate curentă0,67
Cifră de afaceri pe salariat239.168lei
Fond de rulment-200.010.906lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
22,79%
Creștere anuală compusă
12,21%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre SUPERCOM SA

Ce cifră de afaceri are SUPERCOM SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 789.255.972 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 37.862.478 lei.
SUPERCOM SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SUPERCOM SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SUPERCOM SA?
3.300 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SUPERCOM SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 611.520.695 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SUPERCOM SA?
58 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SUPERCOM SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SUPERCOM SA?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .