WBC BEST GUARD SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

WBC BEST GUARD SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ (CUI 38827243) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Peciu Nou Com. Peciu Nou, TIMIŞ, înregistrată la 8 februarie 2018, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 14.251.495 lei, profit net de 2.697.660 lei, datorii de 2.525.526 lei, capitaluri proprii de 2.697.900 lei, 134 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-1.26%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

14.251.495lei

Venituri totale

14.544.107lei

Rezultat net

2.697.660lei

Datorii

2.525.526lei

Capitaluri proprii

2.697.900lei

Capital de lucru

1.670.215lei

Salariați

134

Cifră de afaceri pe salariat

106.354lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000418356
Data înregistrării
8 februarie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT PECIU NOU COM. PECIU NOU, NR.1175

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-1,3%
Profitul, față de anul trecut
-13,9%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate51.48%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.66 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate18.93%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare48.19%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-1.26%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9120182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.044.589lei
I2Active circulante4.195.741lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe2.520.236lei
I5Casa și conturi la bănci1.675.505lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.525.526lei
I8Venituri în avans16.904lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.697.900lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă14.251.495lei
I14Venituri totale14.544.107lei
I15Cheltuieli totale11.297.996lei
I16Profit brut3.246.111lei
I18Profit net2.697.660lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați134

Indicatori · 2025

Marjă netă18,93%
Marjă brută22,78%
Rentabilitatea capitalurilor99,99%
Rentabilitatea activelor51,48%
Grad de îndatorare48,19%
Lichiditate curentă1,66
Cifră de afaceri pe salariat106.354lei
Fond de rulment1.670.215lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
-1,26%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre WBC BEST GUARD SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ

Ce cifră de afaceri are WBC BEST GUARD SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 14.251.495 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.697.660 lei.
WBC BEST GUARD SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus WBC BEST GUARD SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are WBC BEST GUARD SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
134 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are WBC BEST GUARD SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.525.526 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are WBC BEST GUARD SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
WBC BEST GUARD SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are WBC BEST GUARD SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .