SERVICII COMUNITARE CORABIA S.R.L.

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

SERVICII COMUNITARE CORABIA S.R.L. (CUI 38823454) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Corabia, OLT, înregistrată la 8 februarie 2018, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.029.364 lei, profit net de 3.271 lei, datorii de 130.575 lei, capitaluri proprii de 291.227 lei, 22 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.16%
Tendință
-10.87%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.029.364lei

Venituri totale

2.067.014lei

Rezultat net

3.271lei

Datorii

130.575lei

Capitaluri proprii

291.227lei

Capital de lucru

288.777lei

Salariați

22

Cifră de afaceri pe salariat

92.244lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000110287
Data înregistrării
8 februarie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. OLT, ORŞ. CORABIA, STR. CEZAR BOLLIAC, NR.25, CLADIREA C1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-10,9%
Profitul, față de anul trecut
+104,1%
Creștere anuală compusă
+1,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate69.04%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.21 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.16%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare30.96%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-10.87%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7820182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.450lei
I2Active circulante419.352lei
I3Stocuri5.477lei
I4Creanțe342.699lei
I5Casa și conturi la bănci71.176lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii130.575lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri291.227lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.029.364lei
I14Venituri totale2.067.014lei
I15Cheltuieli totale2.063.100lei
I16Profit brut3.914lei
I18Profit net3.271lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați22

Indicatori · 2025

Marjă netă0,16%
Marjă brută0,19%
Rentabilitatea capitalurilor1,12%
Rentabilitatea activelor0,78%
Grad de îndatorare30,96%
Lichiditate curentă3,21
Cifră de afaceri pe salariat92.244lei
Fond de rulment288.777lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
-10,87%
Creștere anuală compusă
1,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre SERVICII COMUNITARE CORABIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SERVICII COMUNITARE CORABIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.029.364 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.271 lei.
SERVICII COMUNITARE CORABIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SERVICII COMUNITARE CORABIA S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are SERVICII COMUNITARE CORABIA S.R.L.?
22 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SERVICII COMUNITARE CORABIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 130.575 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SERVICII COMUNITARE CORABIA S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SERVICII COMUNITARE CORABIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SERVICII COMUNITARE CORABIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .