MAIA LANGUAGE CLUB S.R.L.

Activă

8552 Învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

MAIA LANGUAGE CLUB S.R.L. (CUI 38764536) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Oradea, BIHOR, înregistrată la 30 ianuarie 2018, cu activitatea principală „învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)” (CAEN 8552).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 223.421 lei, profit net de 6.753 lei, datorii de 53.836 lei, capitaluri proprii de 20.198 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
72.72%
Solvabilitate
27.28%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

223.421lei

Venituri totale

223.421lei

Rezultat net

6.753lei

Datorii

53.836lei

Capitaluri proprii

20.198lei

Capital de lucru

16.981lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

111.711lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J5/193/2018
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2018000193053
Data înregistrării
30 ianuarie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
8552 — Învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
Sediu social
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. KIEV, NR.8, ET.6, AP.603

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+76,1%
Profitul, față de anul trecut
+151,4%
Creștere anuală compusă
+40,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.28%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.32 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.02%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare72.72%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință76.11%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.217lei
I2Active circulante70.817lei
I3Stocuri25.456lei
I4Creanțe16.188lei
I5Casa și conturi la bănci29.173lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii53.836lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri20.198lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă223.421lei
I14Venituri totale223.421lei
I15Cheltuieli totale214.434lei
I16Profit brut8.987lei
I18Profit net6.753lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă3,02%
Marjă brută4,02%
Rentabilitatea capitalurilor33,43%
Rentabilitatea activelor9,12%
Grad de îndatorare72,72%
Lichiditate curentă1,32
Cifră de afaceri pe salariat111.711lei
Fond de rulment16.981lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
76,11%
Creștere anuală compusă
40,58%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice etc.)

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre MAIA LANGUAGE CLUB S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MAIA LANGUAGE CLUB S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 223.421 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.753 lei.
MAIA LANGUAGE CLUB S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MAIA LANGUAGE CLUB S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are MAIA LANGUAGE CLUB S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MAIA LANGUAGE CLUB S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 53.836 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MAIA LANGUAGE CLUB S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MAIA LANGUAGE CLUB S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MAIA LANGUAGE CLUB S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8552 — Învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .