CRL MAVAO DESIGN S.R.L.

Activă

7410 Activităţi de design specializat

CRL MAVAO DESIGN S.R.L. (CUI 38752078) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Suceava, SUCEAVA, înregistrată la 26 ianuarie 2018, cu activitatea principală „activităţi de design specializat” (CAEN 7410).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.998.342 lei, profit net de 6.852 lei, datorii de 2.316.662 lei, capitaluri proprii de 497.340 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 62 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

62

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

62 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
82.33%
Profitabilitate
0.23%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.998.342lei

Venituri totale

1.037.757lei

Rezultat net

6.852lei

Datorii

2.316.662lei

Capitaluri proprii

497.340lei

Capital de lucru

176.620lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

2.998.342lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J33/129/2018
Data înregistrării
26 ianuarie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
7410 — Activităţi de design specializat
Sediu social
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.53, BL.G, SC.A, AP.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+449,6%
Profitul, față de anul trecut
+36,4%
Creștere anuală compusă
+108,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

62clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.67%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.08 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.23%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare82.33%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință449.56%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6220182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate320.720lei
I2Active circulante2.493.282lei
I3Stocuri2.835.893lei
I4Creanțe-241.547lei
I5Casa și conturi la bănci-101.064lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.316.662lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri497.340lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.998.342lei
I14Venituri totale1.037.757lei
I15Cheltuieli totale1.026.013lei
I16Profit brut11.744lei
I18Profit net6.852lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă0,23%
Marjă brută0,39%
Rentabilitatea capitalurilor1,38%
Rentabilitatea activelor0,24%
Grad de îndatorare82,33%
Lichiditate curentă1,08
Cifră de afaceri pe salariat3 mil.lei
Fond de rulment176.620lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
449,56%
Creștere anuală compusă
108,14%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7410 Activități de design specializat

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre CRL MAVAO DESIGN S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CRL MAVAO DESIGN S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.998.342 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.852 lei.
CRL MAVAO DESIGN S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CRL MAVAO DESIGN S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are CRL MAVAO DESIGN S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CRL MAVAO DESIGN S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.316.662 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CRL MAVAO DESIGN S.R.L.?
62 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CRL MAVAO DESIGN S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CRL MAVAO DESIGN S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7410 — Activităţi de design specializat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .