REGNOLOGY ROMANIA S.R.L.

Activă

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

REGNOLOGY ROMANIA S.R.L. (CUI 38645365) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 29 decembrie 2017, cu activitatea principală „activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6210).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 132.856.446 lei, profit net de 45.130.166 lei, datorii de 91.917.965 lei, capitaluri proprii de 45.638.230 lei, 311 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.51 x
Tendință
-0.45%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

132.856.446lei

Venituri totale

136.088.741lei

Rezultat net

45.130.166lei

Datorii

91.917.965lei

Capitaluri proprii

45.638.230lei

Capital de lucru

-44.840.850lei

Salariați

311

Cifră de afaceri pe salariat

427.191lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021002516328
Data înregistrării
29 decembrie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. NICOLAUS OLAHUS, NR.5, ORPUL B, ET.15

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-0,5%
Profitul, față de anul trecut
-25,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.51 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate33.97%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare64.44%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-0.45%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate95.562.171lei
I2Active circulante47.077.115lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe46.444.851lei
I5Casa și conturi la bănci632.264lei
I6Cheltuieli în avans169.370lei

Pasiv

I7Datorii91.917.965lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane5.252.461lei
I10Capitaluri45.638.230lei
I11Capital subscris vărsat141.080lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă132.856.446lei
I14Venituri totale136.088.741lei
I15Cheltuieli totale82.413.061lei
I16Profit brut53.675.680lei
I18Profit net45.130.166lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați311

Indicatori · 2025

Marjă netă33,97%
Marjă brută40,4%
Rentabilitatea capitalurilor98,89%
Rentabilitatea activelor31,64%
Grad de îndatorare64,44%
Lichiditate curentă0,51
Cifră de afaceri pe salariat427.191lei
Fond de rulment-44.840.850lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
-0,45%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre REGNOLOGY ROMANIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are REGNOLOGY ROMANIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 132.856.446 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 45.130.166 lei.
REGNOLOGY ROMANIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus REGNOLOGY ROMANIA S.R.L.?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are REGNOLOGY ROMANIA S.R.L.?
311 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are REGNOLOGY ROMANIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 91.917.965 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are REGNOLOGY ROMANIA S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
REGNOLOGY ROMANIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are REGNOLOGY ROMANIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .