SĂCELATA PREST SRL

Activă

3600 Captarea, tratarea şi distribuţia apei

SĂCELATA PREST SRL (CUI 38622353) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Săcelu Com. Săcelu, GORJ, înregistrată la 20 decembrie 2017, cu activitatea principală „captarea, tratarea şi distribuţia apei” (CAEN 3600).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 608.237 lei, profit net de 193.302 lei, datorii de 33.329 lei, capitaluri proprii de 203.586 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
2 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

608.237lei

Venituri totale

608.266lei

Rezultat net

193.302lei

Datorii

33.329lei

Capitaluri proprii

203.586lei

Capital de lucru

199.543lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

304.119lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017001274187
Data înregistrării
20 decembrie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
3600 — Captarea, tratarea şi distribuţia apei
Sediu social
JUD. GORJ, SAT SĂCELU COM. SĂCELU, STR. PRINCIPALĂ, NR.87, (ÎN INCINTA PRIMĂRIEI COMUNEI SĂCELU)

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+116,5%
Profitul, față de anul trecut
+992,4%
Creștere anuală compusă
+27,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate85.93%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate6.99 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate31.78%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare14.07%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință116.52%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9320182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.043lei
I2Active circulante232.872lei
I3Stocuri327lei
I4Creanțe89.854lei
I5Casa și conturi la bănci142.691lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii33.329lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri203.586lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă608.237lei
I14Venituri totale608.266lei
I15Cheltuieli totale375.994lei
I16Profit brut232.272lei
I18Profit net193.302lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă31,78%
Marjă brută38,19%
Rentabilitatea capitalurilor94,95%
Rentabilitatea activelor81,59%
Grad de îndatorare14,07%
Lichiditate curentă6,99
Cifră de afaceri pe salariat304.119lei
Fond de rulment199.543lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
116,52%
Creștere anuală compusă
27,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3600 Captarea, tratarea și distribuția apei

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre SĂCELATA PREST SRL

Ce cifră de afaceri are SĂCELATA PREST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 608.237 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 193.302 lei.
SĂCELATA PREST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SĂCELATA PREST SRL?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are SĂCELATA PREST SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SĂCELATA PREST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 33.329 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SĂCELATA PREST SRL?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SĂCELATA PREST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SĂCELATA PREST SRL?
Activitatea principală este CAEN 3600 — Captarea, tratarea şi distribuţia apei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .