DENTASTIC S.R.L.

Activă

8623 Activităţi de asistenţă stomatologică

DENTASTIC S.R.L. (CUI 38615518) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, GORJ, înregistrată la 19 decembrie 2017, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă stomatologică” (CAEN 8623).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.937.201 lei, profit net de 229.788 lei, datorii de 665.287 lei, capitaluri proprii de 229.988 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 61 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

61

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

61 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.34 x
Îndatorare
74.31%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.937.201lei

Venituri totale

3.106.432lei

Rezultat net

229.788lei

Datorii

665.287lei

Capitaluri proprii

229.988lei

Capital de lucru

-438.902lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

734.300lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J18/1272/2017
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2017001272185
Data înregistrării
19 decembrie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. VICTORIEI, NR.343

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,8%
Profitul, față de anul trecut
-35,7%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

61clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.69%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.34 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate7.82%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare74.31%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință6.84%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA61201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate668.890lei
I2Active circulante226.385lei
I3Stocuri7.780lei
I4Creanțe200.636lei
I5Casa și conturi la bănci17.969lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii665.287lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri229.988lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.937.201lei
I14Venituri totale3.106.432lei
I15Cheltuieli totale2.786.015lei
I16Profit brut320.417lei
I18Profit net229.788lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă7,82%
Marjă brută10,91%
Rentabilitatea capitalurilor99,91%
Rentabilitatea activelor25,67%
Grad de îndatorare74,31%
Lichiditate curentă0,34
Cifră de afaceri pe salariat734.300lei
Fond de rulment-438.902lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
6,84%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8623 Activități de asistență stomatologică

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre DENTASTIC S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DENTASTIC S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.937.201 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 229.788 lei.
DENTASTIC S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DENTASTIC S.R.L.?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are DENTASTIC S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DENTASTIC S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 665.287 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DENTASTIC S.R.L.?
61 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DENTASTIC S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DENTASTIC S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .