IRINA LANGUAGE CENTER ILC S.R.L.

Activă

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.

IRINA LANGUAGE CENTER ILC S.R.L. (CUI 38583602) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 11 decembrie 2017, cu activitatea principală „alte forme de învăţământ n.c.a.” (CAEN 8559).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.033.404 lei, profit net de 150.241 lei, datorii de 170.590 lei, capitaluri proprii de 150.481 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.31 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.033.404lei

Venituri totale

1.038.654lei

Rezultat net

150.241lei

Datorii

170.590lei

Capitaluri proprii

150.481lei

Capital de lucru

52.967lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

93.946lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017002813031
Data înregistrării
11 decembrie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, BLD. FRAŢII GOLEŞTI, NR.19B, CAMERA 3, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+21%
Profitul, față de anul trecut
-13,7%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.87%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate14.54%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare53.13%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință20.96%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate97.514lei
I2Active circulante223.557lei
I3Stocuri29.664lei
I4Creanțe9.463lei
I5Casa și conturi la bănci184.430lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii170.590lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri150.481lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.033.404lei
I14Venituri totale1.038.654lei
I15Cheltuieli totale861.637lei
I16Profit brut177.017lei
I18Profit net150.241lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă14,54%
Marjă brută17,13%
Rentabilitatea capitalurilor99,84%
Rentabilitatea activelor46,79%
Grad de îndatorare53,13%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat93.946lei
Fond de rulment52.967lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
20,96%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre IRINA LANGUAGE CENTER ILC S.R.L.

Ce cifră de afaceri are IRINA LANGUAGE CENTER ILC S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.033.404 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 150.241 lei.
IRINA LANGUAGE CENTER ILC S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IRINA LANGUAGE CENTER ILC S.R.L.?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are IRINA LANGUAGE CENTER ILC S.R.L.?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IRINA LANGUAGE CENTER ILC S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 170.590 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IRINA LANGUAGE CENTER ILC S.R.L.?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IRINA LANGUAGE CENTER ILC S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IRINA LANGUAGE CENTER ILC S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .