MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L.

Activă

9313 Activităţi ale centrelor de fitness

MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L. (CUI 38567003) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului, IAŞI, înregistrată la 6 decembrie 2017, cu activitatea principală „activităţi ale centrelor de fitness” (CAEN 9313).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.689.324 lei, profit net de 240.018 lei, datorii de 2.227.959 lei, capitaluri proprii de 343.896 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.49 x
Îndatorare
65.24%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.689.324lei

Venituri totale

1.727.842lei

Rezultat net

240.018lei

Datorii

2.227.959lei

Capitaluri proprii

343.896lei

Capital de lucru

-1.137.350lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

112.622lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017003561223
Data înregistrării
6 decembrie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
9313 — Activităţi ale centrelor de fitness
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT VALEA LUPULUI COM. VALEA LUPULUI, STR. TRANDAFIRILOR, NR.104, MANSARDĂ. CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+31,6%
Profitul, față de anul trecut
-35,6%
Creștere anuală compusă
+74,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate10.07%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.49 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate14.21%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare65.24%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință31.61%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA66201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.324.230lei
I2Active circulante1.090.609lei
I3Stocuri201.669lei
I4Creanțe678.366lei
I5Casa și conturi la bănci210.574lei
I6Cheltuieli în avans203.120lei

Pasiv

I7Datorii2.227.959lei
I8Venituri în avans1.046.104lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri343.896lei
I11Capital subscris vărsat550lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.689.324lei
I14Venituri totale1.727.842lei
I15Cheltuieli totale1.418.530lei
I16Profit brut309.312lei
I18Profit net240.018lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă14,21%
Marjă brută18,31%
Rentabilitatea capitalurilor69,79%
Rentabilitatea activelor7,03%
Grad de îndatorare65,24%
Lichiditate curentă0,49
Cifră de afaceri pe salariat112.622lei
Fond de rulment-1.137.350lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
31,61%
Creștere anuală compusă
74,11%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea R · Spectacole, activități culturale și recreative

9313 Activități ale centrelor de fitness

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.689.324 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 240.018 lei.
MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L.?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L.?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.227.959 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L.?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9313 — Activităţi ale centrelor de fitness.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .