GABY LIVIU TAXI S.R.L.

Activă

4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

GABY LIVIU TAXI S.R.L. (CUI 38526160) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Roşiori de Vede, TELEORMAN, înregistrată la 23 noiembrie 2017, cu activitatea principală „transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă” (CAEN 4933).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 734.604 lei, profit net de 57.491 lei, datorii de 323.064 lei, capitaluri proprii de 57.741 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 55 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

55

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

55 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.42 x
Îndatorare
84.84%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

734.604lei

Venituri totale

758.126lei

Rezultat net

57.491lei

Datorii

323.064lei

Capitaluri proprii

57.741lei

Capital de lucru

-188.635lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

244.868lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000701349
Data înregistrării
23 noiembrie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Sediu social
JUD. TELEORMAN, MUN. ROŞIORI DE VEDE, STR. MĂRĂŞEŞTI, NR.37A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+74,1%
Profitul, față de anul trecut
+255,9%
Creștere anuală compusă
+63%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

55clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate15.16%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.42 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate7.83%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare84.84%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință74.09%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5520182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate246.376lei
I2Active circulante134.429lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe22.901lei
I5Casa și conturi la bănci111.528lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii323.064lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri57.741lei
I11Capital subscris vărsat210lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă734.604lei
I14Venituri totale758.126lei
I15Cheltuieli totale689.417lei
I16Profit brut68.709lei
I18Profit net57.491lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă7,83%
Marjă brută9,35%
Rentabilitatea capitalurilor99,57%
Rentabilitatea activelor15,1%
Grad de îndatorare84,84%
Lichiditate curentă0,42
Cifră de afaceri pe salariat244.868lei
Fond de rulment-188.635lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
74,09%
Creștere anuală compusă
62,97%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

Cele mai nou înregistrate în județul Teleorman

Întrebări despre GABY LIVIU TAXI S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GABY LIVIU TAXI S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 734.604 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 57.491 lei.
GABY LIVIU TAXI S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GABY LIVIU TAXI S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are GABY LIVIU TAXI S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GABY LIVIU TAXI S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 323.064 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GABY LIVIU TAXI S.R.L.?
55 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GABY LIVIU TAXI S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GABY LIVIU TAXI S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .