ROMPRIM SA

Activă

2910 Fabricarea autovehiculelor de transport rutier

ROMPRIM SA (CUI 384998) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 9 decembrie 1992, cu activitatea principală „fabricarea autovehiculelor de transport rutier” (CAEN 2910).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 39.548.127 lei, profit net de 453.119 lei, datorii de 7.902.642 lei, capitaluri proprii de 26.695.254 lei, 33 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.15%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

39.548.127lei

Venituri totale

40.176.657lei

Rezultat net

453.119lei

Datorii

7.902.642lei

Capitaluri proprii

26.695.254lei

Capital de lucru

3.975.217lei

Salariați

33

Cifră de afaceri pe salariat

1.198.428lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991001693407
Data înregistrării
9 decembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
2910 — Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CAL FLOREASCA, NR.112, MANSARDĂ

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1,6%
Profitul, față de anul trecut
+109,3%
Creștere anuală compusă
+3,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate77.22%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.5 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.15%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare22.86%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință1.62%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate22.693.074lei
I2Active circulante11.877.859lei
I3Stocuri3.641.420lei
I4Creanțe7.563.765lei
I5Casa și conturi la bănci672.674lei
I6Cheltuieli în avans42.385lei

Pasiv

I7Datorii7.902.642lei
I8Venituri în avans15.422lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri26.695.254lei
I11Capital subscris vărsat12.071.598lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă39.548.127lei
I14Venituri totale40.176.657lei
I15Cheltuieli totale39.723.538lei
I16Profit brut453.119lei
I18Profit net453.119lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați33

Indicatori · 2025

Marjă netă1,15%
Marjă brută1,15%
Rentabilitatea capitalurilor1,7%
Rentabilitatea activelor1,31%
Grad de îndatorare22,86%
Lichiditate curentă1,50
Cifră de afaceri pe salariat1,2 mil.lei
Fond de rulment3.975.217lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
1,62%
Creștere anuală compusă
3,74%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2910 Fabricarea autovehiculelor de transport rutier

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre ROMPRIM SA

Ce cifră de afaceri are ROMPRIM SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 39.548.127 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 453.119 lei.
ROMPRIM SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROMPRIM SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ROMPRIM SA?
33 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROMPRIM SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.902.642 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROMPRIM SA?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROMPRIM SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROMPRIM SA?
Activitatea principală este CAEN 2910 — Fabricarea autovehiculelor de transport rutier.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .