MOLDINSTAL SRS S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

MOLDINSTAL SRS S.R.L. (CUI 38428498) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Letea Veche Com. Letea Veche, BACĂU, înregistrată la 1 noiembrie 2017, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 12.491.509 lei, profit net de 252.787 lei, datorii de 3.115.207 lei, capitaluri proprii de 5.459.066 lei, 58 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.02%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

12.491.509lei

Venituri totale

12.241.045lei

Rezultat net

252.787lei

Datorii

3.115.207lei

Capitaluri proprii

5.459.066lei

Capital de lucru

3.462.197lei

Salariați

58

Cifră de afaceri pe salariat

215.371lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017001773046
Data înregistrării
1 noiembrie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. BACĂU, SAT LETEA VECHE COM. LETEA VECHE, STR. AL. I. CUZA, NR.397C

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+116,9%
Profitul, față de anul trecut
-40,8%
Creștere anuală compusă
+113,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate63.67%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.11 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate2.02%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare36.33%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință116.88%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA93201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.996.869lei
I2Active circulante6.577.404lei
I3Stocuri2.152.428lei
I4Creanțe1.124.247lei
I5Casa și conturi la bănci3.300.729lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.115.207lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.459.066lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă12.491.509lei
I14Venituri totale12.241.045lei
I15Cheltuieli totale11.912.708lei
I16Profit brut328.337lei
I18Profit net252.787lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați58

Indicatori · 2025

Marjă netă2,02%
Marjă brută2,63%
Rentabilitatea capitalurilor4,63%
Rentabilitatea activelor2,95%
Grad de îndatorare36,33%
Lichiditate curentă2,11
Cifră de afaceri pe salariat215.371lei
Fond de rulment3.462.197lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
116,88%
Creștere anuală compusă
113,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre MOLDINSTAL SRS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MOLDINSTAL SRS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 12.491.509 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 252.787 lei.
MOLDINSTAL SRS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MOLDINSTAL SRS S.R.L.?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are MOLDINSTAL SRS S.R.L.?
58 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MOLDINSTAL SRS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.115.207 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MOLDINSTAL SRS S.R.L.?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MOLDINSTAL SRS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MOLDINSTAL SRS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .