G & T RESIDENCE SRL

Activă

4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară

G & T RESIDENCE SRL (CUI 38305355) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr, SIBIU, înregistrată la 4 octombrie 2017, cu activitatea principală „dezvoltare (promovare) imobiliară” (CAEN 4110).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.349.516 lei, profit net de 592.282 lei, datorii de 3.719.124 lei, capitaluri proprii de 592.522 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
85.77%
Lichiditate
0.91 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.349.516lei

Venituri totale

2.697.026lei

Rezultat net

592.282lei

Datorii

3.719.124lei

Capitaluri proprii

592.522lei

Capital de lucru

-343.210lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

1.174.758lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/1514/2017
Data înregistrării
4 octombrie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Sediu social
JUD. SIBIU, SAT ŞELIMBĂR COM. ŞELIMBĂR, STR. ALEEA UNIRII, NR.11, ET.1, AP.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+30,9%
Profitul, față de anul trecut
+12,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.67%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.91 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate25.21%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare85.77%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință30.9%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA68201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate960.106lei
I2Active circulante3.375.914lei
I3Stocuri2.769.531lei
I4Creanțe586.672lei
I5Casa și conturi la bănci19.711lei
I6Cheltuieli în avans1.223lei

Pasiv

I7Datorii3.719.124lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane25.597lei
I10Capitaluri592.522lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.349.516lei
I14Venituri totale2.697.026lei
I15Cheltuieli totale2.003.443lei
I16Profit brut693.583lei
I18Profit net592.282lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă25,21%
Marjă brută29,52%
Rentabilitatea capitalurilor99,96%
Rentabilitatea activelor13,66%
Grad de îndatorare85,77%
Lichiditate curentă0,91
Cifră de afaceri pe salariat1,17 mil.lei
Fond de rulment-343.210lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
30,9%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre G & T RESIDENCE SRL

Ce cifră de afaceri are G & T RESIDENCE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.349.516 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 592.282 lei.
G & T RESIDENCE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus G & T RESIDENCE SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are G & T RESIDENCE SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are G & T RESIDENCE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.719.124 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are G & T RESIDENCE SRL?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
G & T RESIDENCE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are G & T RESIDENCE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .