LT RETAIL SRL

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

LT RETAIL SRL (CUI 38142908) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 28 august 2017, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 209.782.413 lei, profit net de 2.837.267 lei, datorii de 24.987.272 lei, capitaluri proprii de 2.837.507 lei, 107 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 62 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

62

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

62 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
89.93%
Profitabilitate
1.35%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

209.782.413lei

Venituri totale

212.755.986lei

Rezultat net

2.837.267lei

Datorii

24.987.272lei

Capitaluri proprii

2.837.507lei

Capital de lucru

1.413.495lei

Salariați

107

Cifră de afaceri pe salariat

1.960.583lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017002973139
Data înregistrării
28 august 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, ŞOS. MANGALIEI, NR.183

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+21%
Profitul, față de anul trecut
+47,1%
Creștere anuală compusă
+86,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

62clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate10.21%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.06 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.35%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare89.93%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință20.98%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA62201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.384.456lei
I2Active circulante26.400.767lei
I3Stocuri18.875.908lei
I4Creanțe6.057.235lei
I5Casa și conturi la bănci1.467.624lei
I6Cheltuieli în avans39.556lei

Pasiv

I7Datorii24.987.272lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.837.507lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă209.782.413lei
I14Venituri totale212.755.986lei
I15Cheltuieli totale209.424.640lei
I16Profit brut3.331.346lei
I18Profit net2.837.267lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați107

Indicatori · 2025

Marjă netă1,35%
Marjă brută1,59%
Rentabilitatea capitalurilor99,99%
Rentabilitatea activelor10,21%
Grad de îndatorare89,93%
Lichiditate curentă1,06
Cifră de afaceri pe salariat1,96 mil.lei
Fond de rulment1.413.495lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
20,98%
Creștere anuală compusă
86,76%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre LT RETAIL SRL

Ce cifră de afaceri are LT RETAIL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 209.782.413 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.837.267 lei.
LT RETAIL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LT RETAIL SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are LT RETAIL SRL?
107 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LT RETAIL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 24.987.272 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LT RETAIL SRL?
62 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LT RETAIL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LT RETAIL SRL?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .