MAYERI RO DEVELOPMENT SRL

Activă

0125 Cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi

MAYERI RO DEVELOPMENT SRL (CUI 38109634) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cândeşti Com. Dumbrăveni, VRANCEA, înregistrată la 18 august 2017, cu activitatea principală „cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi” (CAEN 0125).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 927.461 lei, profit net de 194.466 lei, datorii de 7.684.205 lei, capitaluri proprii de 436.622 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Solvabilitate
2.61%
Lichiditate
0.99 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

927.461lei

Venituri totale

1.750.973lei

Rezultat net

194.466lei

Datorii

7.684.205lei

Capitaluri proprii

436.622lei

Capital de lucru

-78.254lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

309.154lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J39/831/2017
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2017000831398
Data înregistrării
18 august 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
0125 — Cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi
Sediu social
JUD. VRANCEA, SAT CÂNDEŞTI COM. DUMBRĂVENI, ALEEA ZAMBILEI, NR.1, CAMERA 1, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+54,6%
Profitul, față de anul trecut
+339%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.61%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.99 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate20.97%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare45.95%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință54.62%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA68201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.117.875lei
I2Active circulante7.605.951lei
I3Stocuri32.515lei
I4Creanțe7.564.436lei
I5Casa și conturi la bănci9.000lei
I6Cheltuieli în avans14.986lei

Pasiv

I7Datorii7.684.205lei
I8Venituri în avans8.617.985lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri436.622lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă927.461lei
I14Venituri totale1.750.973lei
I15Cheltuieli totale1.519.931lei
I16Profit brut231.042lei
I18Profit net194.466lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă20,97%
Marjă brută24,91%
Rentabilitatea capitalurilor44,54%
Rentabilitatea activelor1,16%
Grad de îndatorare45,95%
Lichiditate curentă0,99
Cifră de afaceri pe salariat309.154lei
Fond de rulment-78.254lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
54,62%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre MAYERI RO DEVELOPMENT SRL

Ce cifră de afaceri are MAYERI RO DEVELOPMENT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 927.461 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 194.466 lei.
MAYERI RO DEVELOPMENT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MAYERI RO DEVELOPMENT SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are MAYERI RO DEVELOPMENT SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MAYERI RO DEVELOPMENT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.684.205 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MAYERI RO DEVELOPMENT SRL?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MAYERI RO DEVELOPMENT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MAYERI RO DEVELOPMENT SRL?
Activitatea principală este CAEN 0125 — Cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .