MMTEX IS SRL

Activă

4771 Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

MMTEX IS SRL (CUI 38093368) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 11 august 2017, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate” (CAEN 4771).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.083.361 lei, profit net de 1.457.081 lei, datorii de 4.526.450 lei, capitaluri proprii de 1.457.321 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
75.65%
Solvabilitate
24.35%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.083.361lei

Venituri totale

7.100.079lei

Rezultat net

1.457.081lei

Datorii

4.526.450lei

Capitaluri proprii

1.457.321lei

Capital de lucru

1.391.361lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

643.942lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J22/2667/2017
Data înregistrării
11 august 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ŞOS. NICOLINA, NR.43, CAMERA 1, BL.966A, SC.B, ET.7, AP.26

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+101,4%
Profitul, față de anul trecut
+276,8%
Creștere anuală compusă
+74,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.35%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate20.57%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare75.65%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință101.44%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate65.960lei
I2Active circulante5.917.811lei
I3Stocuri3.189.561lei
I4Creanțe2.649.564lei
I5Casa și conturi la bănci78.686lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.526.450lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.457.321lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.083.361lei
I14Venituri totale7.100.079lei
I15Cheltuieli totale5.420.580lei
I16Profit brut1.679.499lei
I18Profit net1.457.081lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă20,57%
Marjă brută23,71%
Rentabilitatea capitalurilor99,98%
Rentabilitatea activelor24,35%
Grad de îndatorare75,65%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat643.942lei
Fond de rulment1.391.361lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
101,44%
Creștere anuală compusă
74,68%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre MMTEX IS SRL

Ce cifră de afaceri are MMTEX IS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.083.361 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.457.081 lei.
MMTEX IS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MMTEX IS SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are MMTEX IS SRL?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MMTEX IS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.526.450 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MMTEX IS SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MMTEX IS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MMTEX IS SRL?
Activitatea principală este CAEN 4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .