STARTCON ENERGY S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

STARTCON ENERGY S.R.L. (CUI 37961505) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Craiova, DOLJ, înregistrată la 13 iulie 2017, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 29.622.306 lei, profit net de 3.142.304 lei, datorii de 21.299.119 lei, capitaluri proprii de 3.142.504 lei, 31 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
87.11%
Lichiditate
0.95 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

29.622.306lei

Venituri totale

34.129.338lei

Rezultat net

3.142.304lei

Datorii

21.299.119lei

Capitaluri proprii

3.142.504lei

Capital de lucru

-1.154.753lei

Salariați

31

Cifră de afaceri pe salariat

955.558lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017002094166
Data înregistrării
13 iulie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. VIDRA, NR.57

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+112,7%
Profitul, față de anul trecut
-3,8%
Creștere anuală compusă
+85,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.85%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.95 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate10.61%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare87.11%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință112.67%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA68201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.307.665lei
I2Active circulante20.144.366lei
I3Stocuri13.222.166lei
I4Creanțe6.313.014lei
I5Casa și conturi la bănci609.186lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii21.299.119lei
I8Venituri în avans10.408lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.142.504lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă29.622.306lei
I14Venituri totale34.129.338lei
I15Cheltuieli totale30.516.089lei
I16Profit brut3.613.249lei
I18Profit net3.142.304lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați31

Indicatori · 2025

Marjă netă10,61%
Marjă brută12,2%
Rentabilitatea capitalurilor99,99%
Rentabilitatea activelor12,85%
Grad de îndatorare87,11%
Lichiditate curentă0,95
Cifră de afaceri pe salariat955.558lei
Fond de rulment-1.154.753lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
112,67%
Creștere anuală compusă
85,27%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre STARTCON ENERGY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are STARTCON ENERGY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 29.622.306 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.142.304 lei.
STARTCON ENERGY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STARTCON ENERGY S.R.L.?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are STARTCON ENERGY S.R.L.?
31 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STARTCON ENERGY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 21.299.119 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STARTCON ENERGY S.R.L.?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STARTCON ENERGY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STARTCON ENERGY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .