SLASH ECHO INVEST SRL

Activă

4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară

SLASH ECHO INVEST SRL (CUI 37960518) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, NEAMŢ, înregistrată la 13 iulie 2017, cu activitatea principală „dezvoltare (promovare) imobiliară” (CAEN 4110).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.776.752 lei, profit net de 3.731.093 lei, datorii de 15.904.333 lei, capitaluri proprii de 5.345.870 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-22.12%
Îndatorare
74.84%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.776.752lei

Venituri totale

17.955.577lei

Rezultat net

3.731.093lei

Datorii

15.904.333lei

Capitaluri proprii

5.345.870lei

Capital de lucru

538.315lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

797.887lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J27/826/2017
Data înregistrării
13 iulie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Sediu social
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR. FERMELOR, NR.58, BL.B2, ET.P, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-22,1%
Profitul, față de anul trecut
-14,6%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.16%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate42.51%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare74.84%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-22.12%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA68201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.807.555lei
I2Active circulante16.442.648lei
I3Stocuri12.616.313lei
I4Creanțe3.609.887lei
I5Casa și conturi la bănci216.448lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii15.904.333lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.345.870lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.776.752lei
I14Venituri totale17.955.577lei
I15Cheltuieli totale13.654.484lei
I16Profit brut4.301.093lei
I18Profit net3.731.093lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă42,51%
Marjă brută49,01%
Rentabilitatea capitalurilor69,79%
Rentabilitatea activelor17,56%
Grad de îndatorare74,84%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat797.887lei
Fond de rulment538.315lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
-22,12%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre SLASH ECHO INVEST SRL

Ce cifră de afaceri are SLASH ECHO INVEST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.776.752 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.731.093 lei.
SLASH ECHO INVEST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SLASH ECHO INVEST SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are SLASH ECHO INVEST SRL?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SLASH ECHO INVEST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 15.904.333 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SLASH ECHO INVEST SRL?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SLASH ECHO INVEST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SLASH ECHO INVEST SRL?
Activitatea principală este CAEN 4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .