SEZELIA COM SRL

Activă

6312 Activităţi ale portalurilor web

SEZELIA COM SRL (CUI 37943223) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 12 iulie 2017, cu activitatea principală „activităţi ale portalurilor web” (CAEN 6312).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.003.112 lei, profit net de 2.195.943 lei, datorii de 4.718.317 lei, capitaluri proprii de 2.196.183 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
68.27%
Lichiditate
1.29 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.003.112lei

Venituri totale

15.094.686lei

Rezultat net

2.195.943lei

Datorii

4.718.317lei

Capitaluri proprii

2.196.183lei

Capital de lucru

1.347.918lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

2.500.519lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/12117/2017
Data înregistrării
12 iulie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
6312 — Activităţi ale portalurilor web
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, INTR. PATINOARULUI, NR.7, CAMERA 1, BL.PM50, SC.C, ET.7, AP.124

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14,7%
Profitul, față de anul trecut
+85,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.78%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate14.64%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare68.27%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință14.66%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate845.091lei
I2Active circulante6.066.235lei
I3Stocuri288lei
I4Creanțe2.879.691lei
I5Casa și conturi la bănci3.186.256lei
I6Cheltuieli în avans3.174lei

Pasiv

I7Datorii4.718.317lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.196.183lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.003.112lei
I14Venituri totale15.094.686lei
I15Cheltuieli totale12.546.182lei
I16Profit brut2.548.504lei
I18Profit net2.195.943lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă14,64%
Marjă brută16,99%
Rentabilitatea capitalurilor99,99%
Rentabilitatea activelor31,77%
Grad de îndatorare68,27%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat2,5 mil.lei
Fond de rulment1.347.918lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
14,66%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6312 Activități ale portalurilor web

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre SEZELIA COM SRL

Ce cifră de afaceri are SEZELIA COM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.003.112 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.195.943 lei.
SEZELIA COM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SEZELIA COM SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are SEZELIA COM SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SEZELIA COM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.718.317 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SEZELIA COM SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SEZELIA COM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SEZELIA COM SRL?
Activitatea principală este CAEN 6312 — Activităţi ale portalurilor web.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .