GLOWARTIST SRL

Activă

9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur

GLOWARTIST SRL (CUI 37935719) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 12 iulie 2017, cu activitatea principală „activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur” (CAEN 9623).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 417.644 lei, profit net de 1.242 lei, datorii de 86.103 lei, capitaluri proprii de 5.041 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
86.94%
Solvabilitate
5.09%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

417.644lei

Venituri totale

422.850lei

Rezultat net

1.242lei

Datorii

86.103lei

Capitaluri proprii

5.041lei

Capital de lucru

-15.467lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

208.822lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017001352263
Data înregistrării
12 iulie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
9623 — Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. CĂLĂRAŞILOR, NR.51

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+148,8%
Profitul, față de anul trecut
-61,2%
Creștere anuală compusă
+74,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate5.09%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.82 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.3%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare86.94%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință148.75%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4820182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate28.406lei
I2Active circulante70.636lei
I3Stocuri12.924lei
I4Creanțe56.236lei
I5Casa și conturi la bănci1.476lei
I6Cheltuieli în avans10.371lei

Pasiv

I7Datorii86.103lei
I8Venituri în avans18.269lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.041lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă417.644lei
I14Venituri totale422.850lei
I15Cheltuieli totale420.067lei
I16Profit brut2.783lei
I18Profit net1.242lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă0,3%
Marjă brută0,67%
Rentabilitatea capitalurilor24,64%
Rentabilitatea activelor1,25%
Grad de îndatorare86,94%
Lichiditate curentă0,82
Cifră de afaceri pe salariat208.822lei
Fond de rulment-15.467lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
148,75%
Creștere anuală compusă
74,62%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre GLOWARTIST SRL

Ce cifră de afaceri are GLOWARTIST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 417.644 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.242 lei.
GLOWARTIST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GLOWARTIST SRL?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are GLOWARTIST SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GLOWARTIST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 86.103 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GLOWARTIST SRL?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GLOWARTIST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GLOWARTIST SRL?
Activitatea principală este CAEN 9623 — Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .