VELICA MUR COMPANY SRL

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

VELICA MUR COMPANY SRL (CUI 3793016) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 22 aprilie 1993, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 11.376.624 lei, profit net de 64.914 lei, datorii de 3.834.284 lei, capitaluri proprii de 1.445.836 lei, 18 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.57%
Îndatorare
72.89%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

11.376.624lei

Venituri totale

11.618.720lei

Rezultat net

64.914lei

Datorii

3.834.284lei

Capitaluri proprii

1.445.836lei

Capital de lucru

1.123.990lei

Salariați

18

Cifră de afaceri pe salariat

632.035lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J35/1371/1993
Data înregistrării
22 aprilie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, SPL. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.40

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+35,4%
Profitul, față de anul trecut
+4%
Creștere anuală compusă
+3,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.48%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.57%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare72.89%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință35.39%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA66200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate302.209lei
I2Active circulante4.958.274lei
I3Stocuri3.225.138lei
I4Creanțe956.679lei
I5Casa și conturi la bănci776.457lei
I6Cheltuieli în avans19.637lei

Pasiv

I7Datorii3.834.284lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.445.836lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă11.376.624lei
I14Venituri totale11.618.720lei
I15Cheltuieli totale11.539.804lei
I16Profit brut78.916lei
I18Profit net64.914lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați18

Indicatori · 2025

Marjă netă0,57%
Marjă brută0,69%
Rentabilitatea capitalurilor4,49%
Rentabilitatea activelor1,23%
Grad de îndatorare72,89%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat632.035lei
Fond de rulment1.123.990lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
35,39%
Creștere anuală compusă
3,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre VELICA MUR COMPANY SRL

Ce cifră de afaceri are VELICA MUR COMPANY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 11.376.624 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 64.914 lei.
VELICA MUR COMPANY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VELICA MUR COMPANY SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are VELICA MUR COMPANY SRL?
18 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VELICA MUR COMPANY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.834.284 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VELICA MUR COMPANY SRL?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VELICA MUR COMPANY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VELICA MUR COMPANY SRL?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .