TOURMIR ELLA S.R.L.

Activă

5520 Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată

TOURMIR ELLA S.R.L. (CUI 37919950) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Botoşani, BOTOŞANI, înregistrată la 7 iulie 2017, cu activitatea principală „facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată” (CAEN 5520).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2021 și 2022. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.398.922 lei, profit net de 32.248 lei, datorii de 140.098 lei, capitaluri proprii de 202.503 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 90 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

90

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

90 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.31%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.398.922lei

Venituri totale

1.412.310lei

Rezultat net

32.248lei

Datorii

140.098lei

Capitaluri proprii

202.503lei

Capital de lucru

194.107lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

466.307lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000545075
Data înregistrării
7 iulie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
5520 — Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, STR. SUCEVEI, NR.1, SC.C, ET.4, AP.18

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2021 și 2022. Termenul legal pentru 2022 a fost 30 mai 2023, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 1.257 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+270,2%
Profitul, față de anul trecut
-13,8%
Creștere anuală compusă
+149%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

90clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate59.11%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.39 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate2.31%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare40.89%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință270.24%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA90202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.396lei
I2Active circulante334.205lei
I3Stocuri3lei
I4Creanțe247.232lei
I5Casa și conturi la bănci86.970lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii140.098lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri202.503lei
I11Capital subscris vărsat250lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.398.922lei
I14Venituri totale1.412.310lei
I15Cheltuieli totale1.369.938lei
I16Profit brut42.372lei
I18Profit net32.248lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă2,31%
Marjă brută3,03%
Rentabilitatea capitalurilor15,92%
Rentabilitatea activelor9,41%
Grad de îndatorare40,89%
Lichiditate curentă2,39
Cifră de afaceri pe salariat466.307lei
Fond de rulment194.107lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
270,24%
Creștere anuală compusă
149,02%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre TOURMIR ELLA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TOURMIR ELLA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.398.922 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 32.248 lei.
TOURMIR ELLA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TOURMIR ELLA S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2021 și 2022.
Câți angajați are TOURMIR ELLA S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TOURMIR ELLA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 140.098 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TOURMIR ELLA S.R.L.?
90 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TOURMIR ELLA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TOURMIR ELLA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5520 — Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .