BCC RABENE 2017 SRL

Activă

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

BCC RABENE 2017 SRL (CUI 37918149) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, GORJ, înregistrată la 7 iulie 2017, cu activitatea principală „fabricarea de mobilă n.c.a.” (CAEN 3109).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 295.535 lei, profit net de 12.163 lei, datorii de 192.680 lei, capitaluri proprii de 67.557 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
72.66%
Solvabilitate
25.48%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

295.535lei

Venituri totale

315.275lei

Rezultat net

12.163lei

Datorii

192.680lei

Capitaluri proprii

67.557lei

Capital de lucru

65.341lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

295.535lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J18/763/2017
Data înregistrării
7 iulie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. ALEXANDRU IOAN CUZA, NR.26, CAMERA 1, BL.26, SC.3, ET.1, AP.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,9%
Profitul, față de anul trecut
-46,7%
Creștere anuală compusă
+14,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.48%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.34 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.12%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare72.66%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință20.86%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.146lei
I2Active circulante258.021lei
I3Stocuri109.907lei
I4Creanțe128.376lei
I5Casa și conturi la bănci19.738lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii192.680lei
I8Venituri în avans4.930lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri67.557lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă295.535lei
I14Venituri totale315.275lei
I15Cheltuieli totale300.481lei
I16Profit brut14.794lei
I18Profit net12.163lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă4,12%
Marjă brută5,01%
Rentabilitatea capitalurilor18%
Rentabilitatea activelor4,59%
Grad de îndatorare72,66%
Lichiditate curentă1,34
Cifră de afaceri pe salariat295.535lei
Fond de rulment65.341lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
20,86%
Creștere anuală compusă
14,54%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre BCC RABENE 2017 SRL

Ce cifră de afaceri are BCC RABENE 2017 SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 295.535 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 12.163 lei.
BCC RABENE 2017 SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BCC RABENE 2017 SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are BCC RABENE 2017 SRL?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BCC RABENE 2017 SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 192.680 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BCC RABENE 2017 SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BCC RABENE 2017 SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BCC RABENE 2017 SRL?
Activitatea principală este CAEN 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .