SAFEWAY STORES SRL

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

SAFEWAY STORES SRL (CUI 37863116) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 29 iunie 2017, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 93.940.648 lei, profit net de 1.978.025 lei, datorii de 10.373.078 lei, capitaluri proprii de 10.992.906 lei, 132 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-5.14%
Profitabilitate
2.11%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

93.940.648lei

Venituri totale

94.397.818lei

Rezultat net

1.978.025lei

Datorii

10.373.078lei

Capitaluri proprii

10.992.906lei

Capital de lucru

4.674.539lei

Salariați

132

Cifră de afaceri pe salariat

711.672lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/4280/2017
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2017004280121
Data înregistrării
29 iunie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. TRAIAN VUIA, NR.182

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,1%
Profitul, față de anul trecut
-8,8%
Creștere anuală compusă
+39,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate52.11%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.45 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.11%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare49.17%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-5.14%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.048.468lei
I2Active circulante15.047.617lei
I3Stocuri9.394.203lei
I4Creanțe427.005lei
I5Casa și conturi la bănci2.726.409lei
I6Cheltuieli în avans269.899lei

Pasiv

I7Datorii10.373.078lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri10.992.906lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă93.940.648lei
I14Venituri totale94.397.818lei
I15Cheltuieli totale92.135.375lei
I16Profit brut2.262.443lei
I18Profit net1.978.025lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați132

Indicatori · 2025

Marjă netă2,11%
Marjă brută2,41%
Rentabilitatea capitalurilor17,99%
Rentabilitatea activelor9,38%
Grad de îndatorare49,17%
Lichiditate curentă1,45
Cifră de afaceri pe salariat711.672lei
Fond de rulment4.674.539lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
-5,14%
Creștere anuală compusă
39,57%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre SAFEWAY STORES SRL

Ce cifră de afaceri are SAFEWAY STORES SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 93.940.648 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.978.025 lei.
SAFEWAY STORES SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SAFEWAY STORES SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are SAFEWAY STORES SRL?
132 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SAFEWAY STORES SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 10.373.078 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SAFEWAY STORES SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SAFEWAY STORES SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SAFEWAY STORES SRL?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .