GHYNEM FORESTER 2017 S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

GHYNEM FORESTER 2017 S.R.L. (CUI 37854347) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Dragoslavele Com. Dragoslavele, ARGEŞ, înregistrată la 28 iunie 2017, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 727.552 lei, profit net de 34.616 lei, datorii de 111.462 lei, capitaluri proprii de 163.014 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.76%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

727.552lei

Venituri totale

724.223lei

Rezultat net

34.616lei

Datorii

111.462lei

Capitaluri proprii

163.014lei

Capital de lucru

109.687lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

363.776lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J3/1587/2017
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J03/1587/2017
Data înregistrării
28 iunie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. ARGEŞ, SAT DRAGOSLAVELE COM. DRAGOSLAVELE, STR. PRAVĂŢULUI, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,2%
Profitul, față de anul trecut
+5.519,5%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate59.39%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.98 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.76%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare40.61%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință7.23%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA88201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate53.327lei
I2Active circulante221.149lei
I3Stocuri126.623lei
I4Creanțe82.975lei
I5Casa și conturi la bănci11.551lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii111.462lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri163.014lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă727.552lei
I14Venituri totale724.223lei
I15Cheltuieli totale671.439lei
I16Profit brut52.784lei
I18Profit net34.616lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă4,76%
Marjă brută7,26%
Rentabilitatea capitalurilor21,23%
Rentabilitatea activelor12,61%
Grad de îndatorare40,61%
Lichiditate curentă1,98
Cifră de afaceri pe salariat363.776lei
Fond de rulment109.687lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
7,23%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre GHYNEM FORESTER 2017 S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GHYNEM FORESTER 2017 S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 727.552 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 34.616 lei.
GHYNEM FORESTER 2017 S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GHYNEM FORESTER 2017 S.R.L.?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are GHYNEM FORESTER 2017 S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GHYNEM FORESTER 2017 S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 111.462 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GHYNEM FORESTER 2017 S.R.L.?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GHYNEM FORESTER 2017 S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GHYNEM FORESTER 2017 S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .