GMC PUB SRL

Activă

5610 Restaurante

GMC PUB SRL (CUI 37850744) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Glina Com. Glina, ILFOV, înregistrată la 28 iunie 2017, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5610).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.330.994 lei, profit net de 882.917 lei, datorii de 1.315.354 lei, capitaluri proprii de 1.278.323 lei, 22 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-1.03%
Lichiditate
1.36 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.330.994lei

Venituri totale

5.581.625lei

Rezultat net

882.917lei

Datorii

1.315.354lei

Capitaluri proprii

1.278.323lei

Capital de lucru

476.475lei

Salariați

22

Cifră de afaceri pe salariat

242.318lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J23/3295/2017
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2017003295238
Data înregistrării
28 iunie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
5610 — Restaurante
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT GLINA COM. GLINA, STR. PARCULUI, NR.36

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-1%
Profitul, față de anul trecut
-7,6%
Creștere anuală compusă
+33,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.74%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.36 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate16.56%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare55.3%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-1.03%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA85201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate586.796lei
I2Active circulante1.791.829lei
I3Stocuri57.754lei
I4Creanțe1.580.848lei
I5Casa și conturi la bănci153.227lei
I6Cheltuieli în avans215.052lei

Pasiv

I7Datorii1.315.354lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.278.323lei
I11Capital subscris vărsat300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.330.994lei
I14Venituri totale5.581.625lei
I15Cheltuieli totale4.568.003lei
I16Profit brut1.013.622lei
I18Profit net882.917lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați22

Indicatori · 2025

Marjă netă16,56%
Marjă brută19,01%
Rentabilitatea capitalurilor69,07%
Rentabilitatea activelor37,12%
Grad de îndatorare55,3%
Lichiditate curentă1,36
Cifră de afaceri pe salariat242.318lei
Fond de rulment476.475lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
-1,03%
Creștere anuală compusă
33,27%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5610 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre GMC PUB SRL

Ce cifră de afaceri are GMC PUB SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.330.994 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 882.917 lei.
GMC PUB SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GMC PUB SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are GMC PUB SRL?
22 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GMC PUB SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.315.354 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GMC PUB SRL?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GMC PUB SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GMC PUB SRL?
Activitatea principală este CAEN 5610 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .