COMPANIA MUNICIPALĂ PARKING BUCUREŞTI S.A.

Activă

5221 Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre

COMPANIA MUNICIPALĂ PARKING BUCUREŞTI S.A. (CUI 37832152) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 26 iunie 2017, cu activitatea principală „activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre” (CAEN 5221).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 90.709.162 lei, profit net de 54.800.115 lei, datorii de 8.000.478 lei, capitaluri proprii de 129.302.662 lei, 175 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

90.709.162lei

Venituri totale

98.266.141lei

Rezultat net

54.800.115lei

Datorii

8.000.478lei

Capitaluri proprii

129.302.662lei

Capital de lucru

113.459.935lei

Salariați

175

Cifră de afaceri pe salariat

518.338lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017010320404
Data înregistrării
26 iunie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
5221 — Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR PROF. DR. GRIGORE COBĂLCESCU, NR.8, PARTER. CAMERA 3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+25,2%
Profitul, față de anul trecut
+27,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate94.37%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate15.18 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate60.41%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare5.84%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință25.22%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA100201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate15.559.989lei
I2Active circulante121.460.413lei
I3Stocuri2.076.501lei
I4Creanțe50.764.721lei
I5Casa și conturi la bănci68.619.191lei
I6Cheltuieli în avans282.738lei

Pasiv

I7Datorii8.000.478lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri129.302.662lei
I11Capital subscris vărsat24.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă90.709.162lei
I14Venituri totale98.266.141lei
I15Cheltuieli totale33.629.699lei
I16Profit brut64.636.442lei
I18Profit net54.800.115lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați175

Indicatori · 2025

Marjă netă60,41%
Marjă brută71,26%
Rentabilitatea capitalurilor42,38%
Rentabilitatea activelor39,99%
Grad de îndatorare5,84%
Lichiditate curentă15,18
Cifră de afaceri pe salariat518.338lei
Fond de rulment113.459.935lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
25,22%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre COMPANIA MUNICIPALĂ PARKING BUCUREŞTI S.A.

Ce cifră de afaceri are COMPANIA MUNICIPALĂ PARKING BUCUREŞTI S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 90.709.162 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 54.800.115 lei.
COMPANIA MUNICIPALĂ PARKING BUCUREŞTI S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COMPANIA MUNICIPALĂ PARKING BUCUREŞTI S.A.?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are COMPANIA MUNICIPALĂ PARKING BUCUREŞTI S.A.?
175 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COMPANIA MUNICIPALĂ PARKING BUCUREŞTI S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.000.478 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COMPANIA MUNICIPALĂ PARKING BUCUREŞTI S.A.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COMPANIA MUNICIPALĂ PARKING BUCUREŞTI S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COMPANIA MUNICIPALĂ PARKING BUCUREŞTI S.A.?
Activitatea principală este CAEN 5221 — Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .