SANDU VELICA FOREST SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

SANDU VELICA FOREST SRL (CUI 37815674) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Băcani Com. Băcani, VASLUI, înregistrată la 22 iunie 2017, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 998.173 lei, profit net de 8.097 lei, datorii de 502.746 lei, capitaluri proprii de 282.081 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

57

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.36 x
Profitabilitate
0.81%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

998.173lei

Venituri totale

1.063.371lei

Rezultat net

8.097lei

Datorii

502.746lei

Capitaluri proprii

282.081lei

Capital de lucru

-319.690lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

332.724lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J37/449/2017
Data înregistrării
22 iunie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. VASLUI, SAT BĂCANI COM. BĂCANI, BĂCANI, NR.406

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,2%
Profitul, față de anul trecut
-89,7%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

57clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.83%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.36 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.81%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare62.08%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință0.23%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA57201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate626.771lei
I2Active circulante183.056lei
I3Stocuri170.731lei
I4Creanțe12.176lei
I5Casa și conturi la bănci149lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii502.746lei
I8Venituri în avans25.000lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri282.081lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă998.173lei
I14Venituri totale1.063.371lei
I15Cheltuieli totale1.034.882lei
I16Profit brut28.489lei
I18Profit net8.097lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă0,81%
Marjă brută2,85%
Rentabilitatea capitalurilor2,87%
Rentabilitatea activelor1%
Grad de îndatorare62,08%
Lichiditate curentă0,36
Cifră de afaceri pe salariat332.724lei
Fond de rulment-319.690lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
0,23%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Vaslui

Întrebări despre SANDU VELICA FOREST SRL

Ce cifră de afaceri are SANDU VELICA FOREST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 998.173 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.097 lei.
SANDU VELICA FOREST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SANDU VELICA FOREST SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are SANDU VELICA FOREST SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SANDU VELICA FOREST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 502.746 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SANDU VELICA FOREST SRL?
57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SANDU VELICA FOREST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SANDU VELICA FOREST SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .