ENPI SECURITY S.R.L.

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

ENPI SECURITY S.R.L. (CUI 37814610) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Dorobanţ Com. Aroneanu, IAŞI, înregistrată la 22 iunie 2017, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.686.993 lei, profit net de 446.097 lei, datorii de 699.963 lei, capitaluri proprii de 390.768 lei, 16 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 80 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

80

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

80 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
64.17%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.686.993lei

Venituri totale

2.741.531lei

Rezultat net

446.097lei

Datorii

699.963lei

Capitaluri proprii

390.768lei

Capital de lucru

385.768lei

Salariați

16

Cifră de afaceri pe salariat

167.937lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017001932223
Data înregistrării
22 iunie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT DOROBANŢ COM. ARONEANU, , NR.126BIS, CĂSUŢĂ CAMPING

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
—
Profitul, față de anul trecut
+25.945,7%
Creștere anuală compusă
+124,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

80clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.83%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.55 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate16.6%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare64.17%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA80201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.000lei
I2Active circulante1.085.731lei
I3Stocuri10.689lei
I4Creanțe1.048.910lei
I5Casa și conturi la bănci26.132lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii699.963lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri390.768lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.686.993lei
I14Venituri totale2.741.531lei
I15Cheltuieli totale2.208.582lei
I16Profit brut532.949lei
I18Profit net446.097lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați16

Indicatori · 2025

Marjă netă16,6%
Marjă brută19,83%
Rentabilitatea capitalurilor114,16%
Rentabilitatea activelor40,9%
Grad de îndatorare64,17%
Lichiditate curentă1,55
Cifră de afaceri pe salariat167.937lei
Fond de rulment385.768lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
—
Creștere anuală compusă
124,26%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre ENPI SECURITY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ENPI SECURITY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.686.993 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 446.097 lei.
ENPI SECURITY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ENPI SECURITY S.R.L.?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are ENPI SECURITY S.R.L.?
16 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ENPI SECURITY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 699.963 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ENPI SECURITY S.R.L.?
80 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ENPI SECURITY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ENPI SECURITY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .