COMPANIA MUNICIPALĂ ECO IGIENIZARE BUCUREŞTI S.A.

Activă

8123 Alte activități de curățenie

COMPANIA MUNICIPALĂ ECO IGIENIZARE BUCUREŞTI S.A. (CUI 37804055) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 21 iunie 2017, cu activitatea principală „alte activități de curățenie” (CAEN 8123).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 26.031.695 lei, pierdere netă de 1.008.550 lei, datorii de 9.282.071 lei, capitaluri proprii de 12.776.757 lei, 143 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-3.87%
Tendință
-0.13%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

26.031.695lei

Venituri totale

26.154.093lei

Rezultat net

-1.008.550lei

Datorii

9.282.071lei

Capitaluri proprii

12.776.757lei

Capital de lucru

13.891.113lei

Salariați

143

Cifră de afaceri pe salariat

182.040lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017009894408
Data înregistrării
21 iunie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
8123 — Alte activități de curățenie
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR BACĂU, NR.2-6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-0,1%
Profitul, față de anul trecut
-293,3%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.17%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.5 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate-3.87%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare38.63%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-0.13%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA70201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate855.239lei
I2Active circulante23.173.184lei
I3Stocuri680.183lei
I4Creanțe22.397.768lei
I5Casa și conturi la bănci95.233lei
I6Cheltuieli în avans108.235lei

Pasiv

I7Datorii9.282.071lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane2.077.830lei
I10Capitaluri12.776.757lei
I11Capital subscris vărsat10.734.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă26.031.695lei
I14Venituri totale26.154.093lei
I15Cheltuieli totale27.162.643lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă1.008.550lei
I20Număr mediu de salariați143

Indicatori · 2025

Marjă netă-3,87%
Marjă brută-3,87%
Rentabilitatea capitalurilor-7,89%
Rentabilitatea activelor-4,2%
Grad de îndatorare38,63%
Lichiditate curentă2,50
Cifră de afaceri pe salariat182.040lei
Fond de rulment13.891.113lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
-0,13%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8123 Alte activități de curățenie

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre COMPANIA MUNICIPALĂ ECO IGIENIZARE BUCUREŞTI S.A.

Ce cifră de afaceri are COMPANIA MUNICIPALĂ ECO IGIENIZARE BUCUREŞTI S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 26.031.695 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -1.008.550 lei.
COMPANIA MUNICIPALĂ ECO IGIENIZARE BUCUREŞTI S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COMPANIA MUNICIPALĂ ECO IGIENIZARE BUCUREŞTI S.A.?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are COMPANIA MUNICIPALĂ ECO IGIENIZARE BUCUREŞTI S.A.?
143 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COMPANIA MUNICIPALĂ ECO IGIENIZARE BUCUREŞTI S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.282.071 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COMPANIA MUNICIPALĂ ECO IGIENIZARE BUCUREŞTI S.A.?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COMPANIA MUNICIPALĂ ECO IGIENIZARE BUCUREŞTI S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COMPANIA MUNICIPALĂ ECO IGIENIZARE BUCUREŞTI S.A.?
Activitatea principală este CAEN 8123 — Alte activități de curățenie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .