GDIM RAPID SRL

Activă

5320 Alte activităţi poştale şi de curier

GDIM RAPID SRL (CUI 37770718) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Livezeni Com. Livezeni, MUREŞ, înregistrată la 15 iunie 2017, cu activitatea principală „alte activităţi poştale şi de curier” (CAEN 5320).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.158.534 lei, profit net de 733.636 lei, datorii de 1.882.487 lei, capitaluri proprii de 1.120.897 lei, 55 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.87 x
Îndatorare
64.9%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.158.534lei

Venituri totale

7.294.620lei

Rezultat net

733.636lei

Datorii

1.882.487lei

Capitaluri proprii

1.120.897lei

Capital de lucru

-238.309lei

Salariați

55

Cifră de afaceri pe salariat

130.155lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017001113268
Data înregistrării
15 iunie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
5320 — Alte activităţi poştale şi de curier
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT LIVEZENI COM. LIVEZENI, STR. LUNGĂ, NR.24/D

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,8%
Profitul, față de anul trecut
-30,2%
Creștere anuală compusă
+50,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.64%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.87 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate10.25%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare64.9%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință9.79%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA75201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.256.522lei
I2Active circulante1.644.178lei
I3Stocuri580lei
I4Creanțe1.323.786lei
I5Casa și conturi la bănci319.812lei
I6Cheltuieli în avans102.684lei

Pasiv

I7Datorii1.882.487lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.120.897lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.158.534lei
I14Venituri totale7.294.620lei
I15Cheltuieli totale6.412.329lei
I16Profit brut882.291lei
I18Profit net733.636lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați55

Indicatori · 2025

Marjă netă10,25%
Marjă brută12,33%
Rentabilitatea capitalurilor65,45%
Rentabilitatea activelor25,29%
Grad de îndatorare64,9%
Lichiditate curentă0,87
Cifră de afaceri pe salariat130.155lei
Fond de rulment-238.309lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
9,79%
Creștere anuală compusă
50,87%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5320 Alte activități poștale și de curier

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre GDIM RAPID SRL

Ce cifră de afaceri are GDIM RAPID SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.158.534 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 733.636 lei.
GDIM RAPID SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GDIM RAPID SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are GDIM RAPID SRL?
55 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GDIM RAPID SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.882.487 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GDIM RAPID SRL?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GDIM RAPID SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GDIM RAPID SRL?
Activitatea principală este CAEN 5320 — Alte activităţi poştale şi de curier.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .