BIAFORCOM SRL-D

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

BIAFORCOM SRL-D (CUI 37743462) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Tulnici Com. Tulnici, VRANCEA, înregistrată la 13 iunie 2017, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.169.434 lei, profit net de 173.988 lei, datorii de 450.252 lei, capitaluri proprii de 244.577 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
60.47%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.169.434lei

Venituri totale

1.189.683lei

Rezultat net

173.988lei

Datorii

450.252lei

Capitaluri proprii

244.577lei

Capital de lucru

91.277lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

389.811lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J39/551/2017
Data înregistrării
13 iunie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. VRANCEA, SAT TULNICI COM. TULNICI, TULNICI

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+72,1%
Profitul, față de anul trecut
+384,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32.85%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.2 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate14.88%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare60.47%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință72.09%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate203.042lei
I2Active circulante541.529lei
I3Stocuri119.472lei
I4Creanțe393.397lei
I5Casa și conturi la bănci28.660lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii450.252lei
I8Venituri în avans49.742lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri244.577lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.169.434lei
I14Venituri totale1.189.683lei
I15Cheltuieli totale989.399lei
I16Profit brut200.284lei
I18Profit net173.988lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă14,88%
Marjă brută17,13%
Rentabilitatea capitalurilor71,14%
Rentabilitatea activelor23,37%
Grad de îndatorare60,47%
Lichiditate curentă1,20
Cifră de afaceri pe salariat389.811lei
Fond de rulment91.277lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
72,09%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre BIAFORCOM SRL-D

Ce cifră de afaceri are BIAFORCOM SRL-D?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.169.434 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 173.988 lei.
BIAFORCOM SRL-D mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BIAFORCOM SRL-D?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are BIAFORCOM SRL-D?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BIAFORCOM SRL-D?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 450.252 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BIAFORCOM SRL-D?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BIAFORCOM SRL-D este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BIAFORCOM SRL-D?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .