DENTAX REMEDIUM COMPANY SRL

Activă

8623 Activităţi de asistenţă stomatologică

DENTAX REMEDIUM COMPANY SRL (CUI 37642557) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu, BOTOŞANI, înregistrată la 24 mai 2017, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă stomatologică” (CAEN 8623).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.230.101 lei, profit net de 1.287.519 lei, datorii de 1.890.522 lei, capitaluri proprii de 1.331.763 lei, 8 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-9.32%
Lichiditate
1.12 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.230.101lei

Venituri totale

5.259.978lei

Rezultat net

1.287.519lei

Datorii

1.890.522lei

Capitaluri proprii

1.331.763lei

Capital de lucru

229.022lei

Salariați

8

Cifră de afaceri pe salariat

653.763lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J7/370/2017
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J07/370/2017
Data înregistrării
24 mai 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, SAT CĂTĂMĂREŞTI-DEAL COM. MIHAI EMINESCU, ALEEA BUJORULUI, NR.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9,3%
Profitul, față de anul trecut
+43,9%
Creștere anuală compusă
+136,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.33%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.12 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate24.62%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare58.67%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-9.32%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA812019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.102.741lei
I2Active circulante2.119.544lei
I3Stocuri197.119lei
I4Creanțe1.035.214lei
I5Casa și conturi la bănci887.211lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.890.522lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.331.763lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.230.101lei
I14Venituri totale5.259.978lei
I15Cheltuieli totale3.717.157lei
I16Profit brut1.542.821lei
I18Profit net1.287.519lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați8

Indicatori · 2025

Marjă netă24,62%
Marjă brută29,5%
Rentabilitatea capitalurilor96,68%
Rentabilitatea activelor39,96%
Grad de îndatorare58,67%
Lichiditate curentă1,12
Cifră de afaceri pe salariat653.763lei
Fond de rulment229.022lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
-9,32%
Creștere anuală compusă
136,43%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8623 Activități de asistență stomatologică

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre DENTAX REMEDIUM COMPANY SRL

Ce cifră de afaceri are DENTAX REMEDIUM COMPANY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.230.101 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.287.519 lei.
DENTAX REMEDIUM COMPANY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DENTAX REMEDIUM COMPANY SRL?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are DENTAX REMEDIUM COMPANY SRL?
8 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DENTAX REMEDIUM COMPANY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.890.522 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DENTAX REMEDIUM COMPANY SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DENTAX REMEDIUM COMPANY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DENTAX REMEDIUM COMPANY SRL?
Activitatea principală este CAEN 8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .