BAYAN BEAUTY CENTER SRL

Activă

9621 Activități de coafură și frizerie

BAYAN BEAUTY CENTER SRL (CUI 37637208) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, GORJ, înregistrată la 24 mai 2017, cu activitatea principală „activități de coafură și frizerie” (CAEN 9621).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 242.572 lei, profit net de 21.998 lei, datorii de 186.818 lei, capitaluri proprii de 34.755 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
7.55%
Lichiditate
1.21 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

242.572lei

Venituri totale

338.456lei

Rezultat net

21.998lei

Datorii

186.818lei

Capitaluri proprii

34.755lei

Capital de lucru

39.428lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

60.643lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000520180
Data înregistrării
24 mai 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
9621 — Activități de coafură și frizerie
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. VICTORIEI, BIROUL NR. 2, BL.29, ET.MEZANIN

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+21,1%
Profitul, față de anul trecut
+371,9%
Creștere anuală compusă
+99,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate7.55%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.07%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare40.61%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință21.11%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate233.819lei
I2Active circulante226.246lei
I3Stocuri44.208lei
I4Creanțe145.643lei
I5Casa și conturi la bănci36.395lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii186.818lei
I8Venituri în avans238.492lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri34.755lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă242.572lei
I14Venituri totale338.456lei
I15Cheltuieli totale314.153lei
I16Profit brut24.303lei
I18Profit net21.998lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă9,07%
Marjă brută10,02%
Rentabilitatea capitalurilor63,29%
Rentabilitatea activelor4,78%
Grad de îndatorare40,61%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat60.643lei
Fond de rulment39.428lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
21,11%
Creștere anuală compusă
99,67%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9621 Activități de coafură și frizerie

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre BAYAN BEAUTY CENTER SRL

Ce cifră de afaceri are BAYAN BEAUTY CENTER SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 242.572 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 21.998 lei.
BAYAN BEAUTY CENTER SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BAYAN BEAUTY CENTER SRL?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are BAYAN BEAUTY CENTER SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BAYAN BEAUTY CENTER SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 186.818 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BAYAN BEAUTY CENTER SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BAYAN BEAUTY CENTER SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BAYAN BEAUTY CENTER SRL?
Activitatea principală este CAEN 9621 — Activități de coafură și frizerie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .