IANEXIM EXPLO WOOD SRL

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

IANEXIM EXPLO WOOD SRL (CUI 37524039) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Reghin, MUREŞ, înregistrată la 8 mai 2017, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.700.034 lei, profit net de 139.507 lei, datorii de 904.901 lei, capitaluri proprii de 114.751 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
87.52%
Solvabilitate
11.1%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.700.034lei

Venituri totale

2.740.795lei

Rezultat net

139.507lei

Datorii

904.901lei

Capitaluri proprii

114.751lei

Capital de lucru

54.522lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

540.007lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/773/2017
Data înregistrării
8 mai 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. REGHIN, STR. VASILE L. POP, NR.18 H

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+235,9%
Profitul, față de anul trecut
+66,4%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.1%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.06 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.17%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare87.52%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință235.9%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate74.484lei
I2Active circulante959.423lei
I3Stocuri353.306lei
I4Creanțe604.977lei
I5Casa și conturi la bănci1.140lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii904.901lei
I8Venituri în avans14.255lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri114.751lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.700.034lei
I14Venituri totale2.740.795lei
I15Cheltuieli totale2.574.363lei
I16Profit brut166.432lei
I18Profit net139.507lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă5,17%
Marjă brută6,16%
Rentabilitatea capitalurilor121,57%
Rentabilitatea activelor13,49%
Grad de îndatorare87,52%
Lichiditate curentă1,06
Cifră de afaceri pe salariat540.007lei
Fond de rulment54.522lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
235,9%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre IANEXIM EXPLO WOOD SRL

Ce cifră de afaceri are IANEXIM EXPLO WOOD SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.700.034 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 139.507 lei.
IANEXIM EXPLO WOOD SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IANEXIM EXPLO WOOD SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are IANEXIM EXPLO WOOD SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IANEXIM EXPLO WOOD SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 904.901 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IANEXIM EXPLO WOOD SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IANEXIM EXPLO WOOD SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IANEXIM EXPLO WOOD SRL?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .