STEELWELD TECHNIC SRL

Activă

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

STEELWELD TECHNIC SRL (CUI 37523432) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Leliceni Com. Leliceni, HARGHITA, înregistrată la 8 mai 2017, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.427.502 lei, profit net de 148.183 lei, datorii de 581.863 lei, capitaluri proprii de 874.802 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.82 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.427.502lei

Venituri totale

2.521.510lei

Rezultat net

148.183lei

Datorii

581.863lei

Capitaluri proprii

874.802lei

Capital de lucru

-101.873lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

809.167lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000342193
Data înregistrării
8 mai 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. HARGHITA, SAT LELICENI COM. LELICENI, , NR.161

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+104,6%
Profitul, față de anul trecut
+1.399,5%
Creștere anuală compusă
+47,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate45.81%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.82 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate6.1%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare30.47%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință104.55%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.429.746lei
I2Active circulante479.990lei
I3Stocuri9.827lei
I4Creanțe406.194lei
I5Casa și conturi la bănci63.969lei
I6Cheltuieli în avans37.371lei

Pasiv

I7Datorii581.863lei
I8Venituri în avans490.442lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri874.802lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.427.502lei
I14Venituri totale2.521.510lei
I15Cheltuieli totale2.337.476lei
I16Profit brut184.034lei
I18Profit net148.183lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă6,1%
Marjă brută7,58%
Rentabilitatea capitalurilor16,94%
Rentabilitatea activelor7,76%
Grad de îndatorare30,47%
Lichiditate curentă0,82
Cifră de afaceri pe salariat809.167lei
Fond de rulment-101.873lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
104,55%
Creștere anuală compusă
47,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre STEELWELD TECHNIC SRL

Ce cifră de afaceri are STEELWELD TECHNIC SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.427.502 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 148.183 lei.
STEELWELD TECHNIC SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STEELWELD TECHNIC SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are STEELWELD TECHNIC SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STEELWELD TECHNIC SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 581.863 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STEELWELD TECHNIC SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STEELWELD TECHNIC SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STEELWELD TECHNIC SRL?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .