FOX COM SERV SRL

Activă

1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

FOX COM SERV SRL (CUI 3750511) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 13 aprilie 1993, cu activitatea principală „fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)” (CAEN 1013).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 538.275.424 lei, profit net de 84.330.717 lei, datorii de 193.678.002 lei, capitaluri proprii de 119.685.151 lei, 940 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.99 x
Îndatorare
61.84%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

538.275.424lei

Venituri totale

551.498.302lei

Rezultat net

84.330.717lei

Datorii

193.678.002lei

Capitaluri proprii

119.685.151lei

Capital de lucru

-1.087.776lei

Salariați

940

Cifră de afaceri pe salariat

572.633lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1992001306409
Data înregistrării
13 aprilie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, SOS. VITAN BARZESTI, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,1%
Profitul, față de anul trecut
+8,5%
Creștere anuală compusă
+13%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.22%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.99 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate15.67%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare61.84%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință2.1%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA75200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate120.580.764lei
I2Active circulante192.590.226lei
I3Stocuri21.121.268lei
I4Creanțe93.371.200lei
I5Casa și conturi la bănci6.827.819lei
I6Cheltuieli în avans1.185.656lei

Pasiv

I7Datorii193.678.002lei
I8Venituri în avans125.391lei
I9Provizioane868.102lei
I10Capitaluri119.685.151lei
I11Capital subscris vărsat3.717.530lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă538.275.424lei
I14Venituri totale551.498.302lei
I15Cheltuieli totale454.355.125lei
I16Profit brut97.143.177lei
I18Profit net84.330.717lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați940

Indicatori · 2025

Marjă netă15,67%
Marjă brută18,05%
Rentabilitatea capitalurilor70,46%
Rentabilitatea activelor26,93%
Grad de îndatorare61,84%
Lichiditate curentă0,99
Cifră de afaceri pe salariat572.633lei
Fond de rulment-1.087.776lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
2,1%
Creștere anuală compusă
13,04%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre FOX COM SERV SRL

Ce cifră de afaceri are FOX COM SERV SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 538.275.424 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 84.330.717 lei.
FOX COM SERV SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FOX COM SERV SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FOX COM SERV SRL?
940 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FOX COM SERV SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 193.678.002 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FOX COM SERV SRL?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FOX COM SERV SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FOX COM SERV SRL?
Activitatea principală este CAEN 1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .