ASHOLDING SRL

Activă

7120 Activităţi de testări şi analize tehnice

ASHOLDING SRL (CUI 37493285) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Novaci, GORJ, înregistrată la 3 mai 2017, cu activitatea principală „activităţi de testări şi analize tehnice” (CAEN 7120).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.412.031 lei, profit net de 256.144 lei, datorii de 738.348 lei, capitaluri proprii de 460.882 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
17.65%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.412.031lei

Venituri totale

3.413.125lei

Rezultat net

256.144lei

Datorii

738.348lei

Capitaluri proprii

460.882lei

Capital de lucru

1.293.989lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

487.433lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J18/415/2017
Data înregistrării
3 mai 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice
Sediu social
JUD. GORJ, ORŞ. NOVACI, STR. PARÎNGULUI, NR.98, CAMERA NR. 3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+39,2%
Profitul, față de anul trecut
+47,6%
Creștere anuală compusă
+95,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.65%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate2.75 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate7.51%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare28.27%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință39.24%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA88201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate579.283lei
I2Active circulante2.032.337lei
I3Stocuri26.899lei
I4Creanțe1.867.618lei
I5Casa și conturi la bănci137.820lei
I6Cheltuieli în avans78.670lei

Pasiv

I7Datorii738.348lei
I8Venituri în avans1.491.060lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri460.882lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.412.031lei
I14Venituri totale3.413.125lei
I15Cheltuieli totale3.100.997lei
I16Profit brut312.128lei
I18Profit net256.144lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă7,51%
Marjă brută9,15%
Rentabilitatea capitalurilor55,58%
Rentabilitatea activelor9,81%
Grad de îndatorare28,27%
Lichiditate curentă2,75
Cifră de afaceri pe salariat487.433lei
Fond de rulment1.293.989lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
39,24%
Creștere anuală compusă
95,42%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7120 Activități de testări și analize tehnice

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre ASHOLDING SRL

Ce cifră de afaceri are ASHOLDING SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.412.031 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 256.144 lei.
ASHOLDING SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ASHOLDING SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are ASHOLDING SRL?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ASHOLDING SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 738.348 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ASHOLDING SRL?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ASHOLDING SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ASHOLDING SRL?
Activitatea principală este CAEN 7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .