IT MONITOR S.R.L.

Activă

9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice

IT MONITOR S.R.L. (CUI 37484910) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 2 mai 2017, cu activitatea principală „repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice” (CAEN 9511).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 229.500 lei, profit net de 27.630 lei, datorii de 102.584 lei, capitaluri proprii de 25.110 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.03 x
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

229.500lei

Venituri totale

306.031lei

Rezultat net

27.630lei

Datorii

102.584lei

Capitaluri proprii

25.110lei

Capital de lucru

-99.542lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

114.750lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017002084121
Data înregistrării
2 mai 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
9511 — Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ARŢARULUI, NR.36

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18,6%
Profitul, față de anul trecut
+143,8%
Creștere anuală compusă
+30,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.24%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.03 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate12.04%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare54.09%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință18.62%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA64201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate186.609lei
I2Active circulante3.042lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe500lei
I5Casa și conturi la bănci2.542lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii102.584lei
I8Venituri în avans61.957lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri25.110lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă229.500lei
I14Venituri totale306.031lei
I15Cheltuieli totale276.152lei
I16Profit brut29.879lei
I18Profit net27.630lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă12,04%
Marjă brută13,02%
Rentabilitatea capitalurilor110,04%
Rentabilitatea activelor14,57%
Grad de îndatorare54,09%
Lichiditate curentă0,03
Cifră de afaceri pe salariat114.750lei
Fond de rulment-99.542lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
18,62%
Creștere anuală compusă
30,43%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea S · Alte activități de servicii

9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre IT MONITOR S.R.L.

Ce cifră de afaceri are IT MONITOR S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 229.500 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 27.630 lei.
IT MONITOR S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IT MONITOR S.R.L.?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are IT MONITOR S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IT MONITOR S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 102.584 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IT MONITOR S.R.L.?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IT MONITOR S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IT MONITOR S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9511 — Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .