HVM SRL

Activă

6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

HVM SRL (CUI 37432873) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Stulpicani Com. Stulpicani, SUCEAVA, înregistrată la 24 aprilie 2017, cu activitatea principală „activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6201).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.503.086 lei, profit net de 462.826 lei, datorii de 811.722 lei, capitaluri proprii de 463.066 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
63.68%
Lichiditate
1.16 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.503.086lei

Venituri totale

1.513.049lei

Rezultat net

462.826lei

Datorii

811.722lei

Capitaluri proprii

463.066lei

Capital de lucru

127.912lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

375.772lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J33/652/2017
Data înregistrării
24 aprilie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT STULPICANI COM. STULPICANI, STR. ÎNV.DRANCA CHIRIL, NR.44

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14,1%
Profitul, față de anul trecut
-25,5%
Creștere anuală compusă
+25,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate36.32%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.16 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate30.79%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare63.68%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință14.08%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate335.154lei
I2Active circulante939.634lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe879.523lei
I5Casa și conturi la bănci60.111lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii811.722lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri463.066lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.503.086lei
I14Venituri totale1.513.049lei
I15Cheltuieli totale946.865lei
I16Profit brut566.184lei
I18Profit net462.826lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă30,79%
Marjă brută37,67%
Rentabilitatea capitalurilor99,95%
Rentabilitatea activelor36,31%
Grad de îndatorare63,68%
Lichiditate curentă1,16
Cifră de afaceri pe salariat375.772lei
Fond de rulment127.912lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
14,08%
Creștere anuală compusă
25,16%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre HVM SRL

Ce cifră de afaceri are HVM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.503.086 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 462.826 lei.
HVM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HVM SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are HVM SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HVM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 811.722 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HVM SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HVM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HVM SRL?
Activitatea principală este CAEN 6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .