INVESTCAD PROIECT S.R.L.

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

INVESTCAD PROIECT S.R.L. (CUI 37426340) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Pojorâta Com. Pojorâta, SUCEAVA, înregistrată la 21 aprilie 2017, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.495.306 lei, profit net de 1.388.024 lei, datorii de 3.998.008 lei, capitaluri proprii de 2.166.845 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
64.74%
Lichiditate
1.46 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.495.306lei

Venituri totale

8.641.716lei

Rezultat net

1.388.024lei

Datorii

3.998.008lei

Capitaluri proprii

2.166.845lei

Capital de lucru

1.839.163lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

1.699.061lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000646336
Data înregistrării
21 aprilie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT POJORÂTA COM. POJORÂTA, CAL. BUCOVINEI, NR.128

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+157,8%
Profitul, față de anul trecut
+51,9%
Creștere anuală compusă
+118%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.09%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.46 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate16.34%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare64.74%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință157.77%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8320182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate338.483lei
I2Active circulante5.837.171lei
I3Stocuri352.085lei
I4Creanțe4.118.497lei
I5Casa și conturi la bănci1.366.589lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.998.008lei
I8Venituri în avans10.801lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.166.845lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.495.306lei
I14Venituri totale8.641.716lei
I15Cheltuieli totale7.099.674lei
I16Profit brut1.542.042lei
I18Profit net1.388.024lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă16,34%
Marjă brută18,15%
Rentabilitatea capitalurilor64,06%
Rentabilitatea activelor22,48%
Grad de îndatorare64,74%
Lichiditate curentă1,46
Cifră de afaceri pe salariat1,7 mil.lei
Fond de rulment1.839.163lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
157,77%
Creștere anuală compusă
118%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre INVESTCAD PROIECT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are INVESTCAD PROIECT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.495.306 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.388.024 lei.
INVESTCAD PROIECT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INVESTCAD PROIECT S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are INVESTCAD PROIECT S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INVESTCAD PROIECT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.998.008 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INVESTCAD PROIECT S.R.L.?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INVESTCAD PROIECT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INVESTCAD PROIECT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .