GRÜMAN CONSULTING S.R.L.

Activă

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.

GRÜMAN CONSULTING S.R.L. (CUI 37277052) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sfântu Gheorghe, COVASNA, înregistrată la 27 martie 2017, cu activitatea principală „alte forme de învăţământ n.c.a.” (CAEN 8559).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 419.065 lei, profit net de 27.213 lei, datorii de 3.856.425 lei, capitaluri proprii de 32.101 lei, 13 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 80 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

80

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

80 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
0.14%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

419.065lei

Venituri totale

13.339.376lei

Rezultat net

27.213lei

Datorii

3.856.425lei

Capitaluri proprii

32.101lei

Capital de lucru

18.729.775lei

Salariați

13

Cifră de afaceri pe salariat

32.236lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000102142
Data înregistrării
27 martie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sediu social
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. TOAMNEI, NR.14

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+34,9%
Profitul, față de anul trecut
-89,5%
Creștere anuală compusă
+41,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

80clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.14%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate5.86 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate6.49%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare16.92%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință34.89%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA80201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate207.406lei
I2Active circulante22.586.200lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe22.147.758lei
I5Casa și conturi la bănci438.442lei
I6Cheltuieli în avans48.886lei

Pasiv

I7Datorii3.856.425lei
I8Venituri în avans18.953.966lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri32.101lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă419.065lei
I14Venituri totale13.339.376lei
I15Cheltuieli totale13.306.825lei
I16Profit brut32.551lei
I18Profit net27.213lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați13

Indicatori · 2025

Marjă netă6,49%
Marjă brută7,77%
Rentabilitatea capitalurilor84,77%
Rentabilitatea activelor0,12%
Grad de îndatorare16,92%
Lichiditate curentă5,86
Cifră de afaceri pe salariat32.236lei
Fond de rulment18.729.775lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
34,89%
Creștere anuală compusă
41,72%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Covasna

Întrebări despre GRÜMAN CONSULTING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GRÜMAN CONSULTING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 419.065 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 27.213 lei.
GRÜMAN CONSULTING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GRÜMAN CONSULTING S.R.L.?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are GRÜMAN CONSULTING S.R.L.?
13 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GRÜMAN CONSULTING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.856.425 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GRÜMAN CONSULTING S.R.L.?
80 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GRÜMAN CONSULTING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GRÜMAN CONSULTING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .