PETER LUMI ALTEN PFLEGE SRL

Activă

4932 Transporturi cu taxiuri

PETER LUMI ALTEN PFLEGE SRL (CUI 37214283) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Caransebeş, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 16 martie 2017, cu activitatea principală „transporturi cu taxiuri” (CAEN 4932).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.267.515 lei, profit net de 500.571 lei, datorii de 2.077.749 lei, capitaluri proprii de 545.483 lei, 13 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.26 x
Îndatorare
79.21%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.267.515lei

Venituri totale

5.516.517lei

Rezultat net

500.571lei

Datorii

2.077.749lei

Capitaluri proprii

545.483lei

Capital de lucru

-1.539.834lei

Salariați

13

Cifră de afaceri pe salariat

405.193lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000150112
Data înregistrării
16 martie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
4932 — Transporturi cu taxiuri
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. CARANSEBEŞ, STR. MUNTELE MIC, NR.67

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+77,7%
Profitul, față de anul trecut
+84,2%
Creștere anuală compusă
+58,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.79%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.26 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate9.5%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare79.21%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință77.67%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.085.317lei
I2Active circulante537.915lei
I3Stocuri266.196lei
I4Creanțe180.467lei
I5Casa și conturi la bănci91.252lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.077.749lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri545.483lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.267.515lei
I14Venituri totale5.516.517lei
I15Cheltuieli totale4.896.099lei
I16Profit brut620.418lei
I18Profit net500.571lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați13

Indicatori · 2025

Marjă netă9,5%
Marjă brută11,78%
Rentabilitatea capitalurilor91,77%
Rentabilitatea activelor19,08%
Grad de îndatorare79,21%
Lichiditate curentă0,26
Cifră de afaceri pe salariat405.193lei
Fond de rulment-1.539.834lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
77,67%
Creștere anuală compusă
58,68%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre PETER LUMI ALTEN PFLEGE SRL

Ce cifră de afaceri are PETER LUMI ALTEN PFLEGE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.267.515 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 500.571 lei.
PETER LUMI ALTEN PFLEGE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PETER LUMI ALTEN PFLEGE SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are PETER LUMI ALTEN PFLEGE SRL?
13 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PETER LUMI ALTEN PFLEGE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.077.749 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PETER LUMI ALTEN PFLEGE SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PETER LUMI ALTEN PFLEGE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PETER LUMI ALTEN PFLEGE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4932 — Transporturi cu taxiuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .