BIOFERMA NICULESTI SRL

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

BIOFERMA NICULESTI SRL (CUI 37207766) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Podu Văleni Com. Poienarii Burchii, PRAHOVA, înregistrată la 15 martie 2017, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 639.751 lei, profit net de 212.341 lei, datorii de 322.237 lei, capitaluri proprii de 222.167 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani
Solvabilitate
16.93%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

639.751lei

Venituri totale

735.230lei

Rezultat net

212.341lei

Datorii

322.237lei

Capitaluri proprii

222.167lei

Capital de lucru

368.167lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

319.876lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000496294
Data înregistrării
15 martie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT PODU VĂLENI COM. POIENARII BURCHII, PODU VĂLENI, NR.43, TARLA 8. PARCELA CC133. C1. NR CADASTRAL 20345-C1. NR. CARTE FUNCIARĂ 20345

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+117,8%
Profitul, față de anul trecut
+614,5%
Creștere anuală compusă
+84,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.93%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate2.14 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate33.19%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare24.55%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință117.77%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate621.918lei
I2Active circulante690.404lei
I3Stocuri158.481lei
I4Creanțe395.946lei
I5Casa și conturi la bănci135.977lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii322.237lei
I8Venituri în avans767.918lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri222.167lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă639.751lei
I14Venituri totale735.230lei
I15Cheltuieli totale497.507lei
I16Profit brut237.723lei
I18Profit net212.341lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă33,19%
Marjă brută37,16%
Rentabilitatea capitalurilor95,58%
Rentabilitatea activelor16,18%
Grad de îndatorare24,55%
Lichiditate curentă2,14
Cifră de afaceri pe salariat319.876lei
Fond de rulment368.167lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
117,77%
Creștere anuală compusă
84,51%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre BIOFERMA NICULESTI SRL

Ce cifră de afaceri are BIOFERMA NICULESTI SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 639.751 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 212.341 lei.
BIOFERMA NICULESTI SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BIOFERMA NICULESTI SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are BIOFERMA NICULESTI SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BIOFERMA NICULESTI SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 322.237 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BIOFERMA NICULESTI SRL?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BIOFERMA NICULESTI SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BIOFERMA NICULESTI SRL?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .