BETLAR CONSTRUCT SRL

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

BETLAR CONSTRUCT SRL (CUI 37202637) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bistriţa, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 14 martie 2017, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.432.292 lei, profit net de 162.774 lei, datorii de 10.955.995 lei, capitaluri proprii de 730.465 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 46 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

46

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

46 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
93.75%
Solvabilitate
6.25%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.432.292lei

Venituri totale

16.065.374lei

Rezultat net

162.774lei

Datorii

10.955.995lei

Capitaluri proprii

730.465lei

Capital de lucru

-1.396.524lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

1.402.936lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J6/211/2017
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J06/211/2017
Data înregistrării
14 martie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, STR. CASCADEI, NR.15

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13,4%
Profitul, față de anul trecut
-62,9%
Creștere anuală compusă
+90,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

46clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate6.25%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.87 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.05%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare93.75%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință13.35%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA46201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.126.989lei
I2Active circulante9.559.471lei
I3Stocuri5.100.960lei
I4Creanțe4.377.236lei
I5Casa și conturi la bănci81.275lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii10.955.995lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri730.465lei
I11Capital subscris vărsat100.400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.432.292lei
I14Venituri totale16.065.374lei
I15Cheltuieli totale15.771.950lei
I16Profit brut293.424lei
I18Profit net162.774lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă1,05%
Marjă brută1,9%
Rentabilitatea capitalurilor22,28%
Rentabilitatea activelor1,39%
Grad de îndatorare93,75%
Lichiditate curentă0,87
Cifră de afaceri pe salariat1,4 mil.lei
Fond de rulment-1.396.524lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
13,35%
Creștere anuală compusă
90,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre BETLAR CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are BETLAR CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.432.292 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 162.774 lei.
BETLAR CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BETLAR CONSTRUCT SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are BETLAR CONSTRUCT SRL?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BETLAR CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 10.955.995 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BETLAR CONSTRUCT SRL?
46 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BETLAR CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BETLAR CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .