NYC PĂDURENI SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

NYC PĂDURENI SRL (CUI 37135937) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Lunca Cernii de Jos Com. Lunca Cernii de Jos, HUNEDOARA, înregistrată la 2 martie 2017, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 18.282.367 lei, profit net de 106.115 lei, datorii de 6.653.958 lei, capitaluri proprii de 5.212.135 lei, 58 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.91 x
Profitabilitate
0.58%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

18.282.367lei

Venituri totale

18.343.254lei

Rezultat net

106.115lei

Datorii

6.653.958lei

Capitaluri proprii

5.212.135lei

Capital de lucru

-595.077lei

Salariați

58

Cifră de afaceri pe salariat

315.213lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000225205
Data înregistrării
2 martie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, SAT LUNCA CERNII DE JOS COM. LUNCA CERNII DE JOS, G LUNCA CERNII DE JOS, NR.13, BL.2, AP.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,6%
Profitul, față de anul trecut
-86,7%
Creștere anuală compusă
+59,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate44.41%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.91 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.58%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare56.69%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință2.57%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA67201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.678.110lei
I2Active circulante6.058.881lei
I3Stocuri4.162.051lei
I4Creanțe875.273lei
I5Casa și conturi la bănci1.021.557lei
I6Cheltuieli în avans129.102lei

Pasiv

I7Datorii6.653.958lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.212.135lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă18.282.367lei
I14Venituri totale18.343.254lei
I15Cheltuieli totale18.219.337lei
I16Profit brut123.917lei
I18Profit net106.115lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați58

Indicatori · 2025

Marjă netă0,58%
Marjă brută0,68%
Rentabilitatea capitalurilor2,04%
Rentabilitatea activelor0,9%
Grad de îndatorare56,69%
Lichiditate curentă0,91
Cifră de afaceri pe salariat315.213lei
Fond de rulment-595.077lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
2,57%
Creștere anuală compusă
59,62%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre NYC PĂDURENI SRL

Ce cifră de afaceri are NYC PĂDURENI SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 18.282.367 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 106.115 lei.
NYC PĂDURENI SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NYC PĂDURENI SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are NYC PĂDURENI SRL?
58 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NYC PĂDURENI SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.653.958 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NYC PĂDURENI SRL?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NYC PĂDURENI SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NYC PĂDURENI SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .