PROD-VATEX SRL

Activă

4771 Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

PROD-VATEX SRL (CUI 37119109) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Huşi, VASLUI, înregistrată la 28 februarie 2017, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate” (CAEN 4771).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 16.033.695 lei, profit net de 1.439.695 lei, datorii de 3.886.582 lei, capitaluri proprii de 2.255.563 lei, 26 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
61.6%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

16.033.695lei

Venituri totale

16.307.058lei

Rezultat net

1.439.695lei

Datorii

3.886.582lei

Capitaluri proprii

2.255.563lei

Capital de lucru

1.989.839lei

Salariați

26

Cifră de afaceri pe salariat

616.681lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000123370
Data înregistrării
28 februarie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Sediu social
JUD. VASLUI, MUN. HUŞI, STR. CĂLĂRAŞI, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+23,6%
Profitul, față de anul trecut
+13,5%
Creștere anuală compusă
+94,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.75%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.51 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate8.98%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare61.6%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință23.63%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA86201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate433.099lei
I2Active circulante5.876.421lei
I3Stocuri5.034.255lei
I4Creanțe-43.248lei
I5Casa și conturi la bănci885.414lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.886.582lei
I8Venituri în avans167.375lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.255.563lei
I11Capital subscris vărsat780lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă16.033.695lei
I14Venituri totale16.307.058lei
I15Cheltuieli totale14.623.093lei
I16Profit brut1.683.965lei
I18Profit net1.439.695lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați26

Indicatori · 2025

Marjă netă8,98%
Marjă brută10,5%
Rentabilitatea capitalurilor63,83%
Rentabilitatea activelor22,82%
Grad de îndatorare61,6%
Lichiditate curentă1,51
Cifră de afaceri pe salariat616.681lei
Fond de rulment1.989.839lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
23,63%
Creștere anuală compusă
94,47%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții

Cele mai nou înregistrate în județul Vaslui

Întrebări despre PROD-VATEX SRL

Ce cifră de afaceri are PROD-VATEX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 16.033.695 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.439.695 lei.
PROD-VATEX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PROD-VATEX SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are PROD-VATEX SRL?
26 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PROD-VATEX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.886.582 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PROD-VATEX SRL?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PROD-VATEX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PROD-VATEX SRL?
Activitatea principală este CAEN 4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .