RACEMI CAR SERVICE SRL

Activă

4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor

RACEMI CAR SERVICE SRL (CUI 37118758) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 28 februarie 2017, cu activitatea principală „întreţinerea şi repararea autovehiculelor” (CAEN 4520).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.263.004 lei, profit net de 254.090 lei, datorii de 242.337 lei, capitaluri proprii de 254.330 lei, 14 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.08 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.263.004lei

Venituri totale

2.263.022lei

Rezultat net

254.090lei

Datorii

242.337lei

Capitaluri proprii

254.330lei

Capital de lucru

18.977lei

Salariați

14

Cifră de afaceri pe salariat

161.643lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J22/415/2017
Data înregistrării
28 februarie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, BLD. NICOLAE IORGA, NR.12E, PARTER 3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,1%
Profitul, față de anul trecut
-6,8%
Creștere anuală compusă
+12,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate51.21%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.08 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate11.23%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare48.79%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință20.11%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate235.353lei
I2Active circulante261.314lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe214.988lei
I5Casa și conturi la bănci46.326lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii242.337lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri254.330lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.263.004lei
I14Venituri totale2.263.022lei
I15Cheltuieli totale1.962.904lei
I16Profit brut300.118lei
I18Profit net254.090lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați14

Indicatori · 2025

Marjă netă11,23%
Marjă brută13,26%
Rentabilitatea capitalurilor99,91%
Rentabilitatea activelor51,16%
Grad de îndatorare48,79%
Lichiditate curentă1,08
Cifră de afaceri pe salariat161.643lei
Fond de rulment18.977lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
20,11%
Creștere anuală compusă
12,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre RACEMI CAR SERVICE SRL

Ce cifră de afaceri are RACEMI CAR SERVICE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.263.004 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 254.090 lei.
RACEMI CAR SERVICE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RACEMI CAR SERVICE SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are RACEMI CAR SERVICE SRL?
14 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RACEMI CAR SERVICE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 242.337 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RACEMI CAR SERVICE SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RACEMI CAR SERVICE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RACEMI CAR SERVICE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .